Seçimler Ertelendi, İLKSAN'ın SMS Bombardımanı Sona Erdi

Seçimler Ertelendi, İLKSAN'ın SMS Bombardımanı Sona Erdi

İLKSAN ilçe temsilci seçimleri ertelenmiş, erteleme sebebiyle tepki toplamıştı.

 İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN)'nın 3 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan ilçe temsilcisi seçimleri ertelenmişti.

 MEB tarafından ertelenen seçimlerin korona virüs salgını sebebiyle ileri bir tarihe alındığı belirtilmiş, seçimin ne zaman yapılacağı ise açıklanmamıştı. Öte yandan 12 Haziran'da yapılacak il temsilci seçimleri de böylece ertelenmiş oldu. 

 İLKSAN'da şu an yönetimde bulunan İLKSAN yönetim kurulu başkanının  brüt 25.039 TL, yönetim kurulu üyelerinin brüt 17.885 TL, denetim kurulu üyelerinin ise  brüt 10.731 TL maaş almaları, İLKSAN üyeliğinin zorunlu olması, İLKSAN'ın ikraz oranlarının yüksek olması, sosyal yardımların gülünç derecede az ve emekli yardımının yıllar içerisinde üyelerin ödediği aidata oranla çok çok az olması üyelerce tepki ile karşılanıyordu.

 Bu süreçte İLKSAN'ın mevcut yönetimi üyelerine çeşitli konularda SMS gönderimi yapmaya başlamıştı.

 Bir sınıf öğretmeni şöyle diyor:

 ''17 yıldır İLKSAN üyesiyim. 17 yılda 17 SMS göndermeyen İLKSAN, son 1-2 hafta içerisinde 20-30 SMS gönderdi. Bu neyin suçluluğudur, neyin ispat gayretidir?''

 Seçimlerin ertelenmesinin ardından eğitim camiası çok sert tepki gösterdi. Çeşitli cafe ve restoranların, tatil beldelerinin, okulların, sosyal tesislerin açık olduğu şu günlerde İLKSAN seçimleri Covid19 önlemlerine riayet edilerek çok rahat bir şekilde yapılamaz mıydı?

 İLKSAN seçimlerinin ne zaman yapılacağı bilinmezken, üyelerin hala çok büyük bir kısmı yönetim değişikliğinin çözüm olmayacağını ve sandığın derhal kapatılması gerektiğini düşünmektedir.

 Mebpersonel.com - Özel Haber

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.