banner476

Suriyeli Öğretmenlerin Göreve Başlaması Atama Bekleyen Öğretmenlerin Tepkisini Çekti

Gaziantep ilinde Suriyeli çocuklara Türkçe öğretmen üzere göreve başlayan 45 Suriyeli öğretmen atama bekleyen öğretmenlerin tepkisini çekti. Sosyal medya ve geri bildirimlerde öğretmen adayları tepkilerini dile getiriyorlar. Sizlerde yorum yaparak konu hakkında görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Genel 29.12.2016, 14:26
Suriyeli Öğretmenlerin Göreve Başlaması Atama Bekleyen Öğretmenlerin Tepkisini Çekti
  Gaziantep'te Suriyeli çocuklara Türkçe öğretmek üzere Suriye vatandaşı 45 öğretmen göreve başladı. Suriyeli öğretmenler Gaziantep ilinin İslahiye ilçesinde görevlerine başladılar. Söz konusu öğretmenlerin göreve başlaması ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde bir toplantı salonunda bir program düzenlendi.
Düzenlenen programda hazır bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Demirtaş ve Şube Müdürü Mustafa Özdemir göreve başlayan öğretmenlere görevlerinde başarılar diledi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Demirtaş ilçede bulunan Suriyeli çocuklara Türkçe öğretmek üzere Milli Eğitim Bakanlığınca görevlendirilen 45 Suriyeli öğretmenin göreve başladığını ifade etti. 

Müdür Halil İbrahim Demirtaş Suriyeli öğretmenlere İslahiye hakkında bilgi aktardı, yeni görevleri hakkında bilgiler verdi. 

Atama Bekleyen Öğretmenlerden Tepki 

45 Suriyeli öğretmenin göreve başlamasının ardından sosyal medyada ve aldığımız geri bildirimlerde atama bekleyen öğretmenler tepklilerini dile getirdiler. Atama bekleyen öğretmenlerin tepkileri ise şöyle;
 

kamupersoneli
Yorumlar (6)
esra 4 yıl önce
Bizim ogretmenlerimizde insaatta calissin tuvalet temizlesin bircok alt kademe calisiyooo ama onlar yukseltip goge cikaryosun , bircok tandgim suriyeli var hukumet hakkinda ileri geri konusuyo kuyumuzu kaziyo bize kuyuya atiyoz egitimciletimiz bu haksizliga bi son verilsin artikkkkkk...
cengiz 4 yıl önce
bence bunda bir hata yok. en azından dershane öğretmenlerinin atanması gibi bir olay değil. çünkü kendi dilinden birine başka bir dili yine kendi dilini iyi bilen birisi öğretebilir.
Fermo 4 yıl önce
Bence takamaya gerek yok kule olacagimiza bu ulkede bos gezmek daha iii halk kahramanlari sanirsin kanada
AYŞE KAPLAN 4 yıl önce
yani bizim çocuklarımıza türkçeyi suriyelilermi öğretecek anlayamadım.bu kadar ülkemi̇zi̇n gençleri̇ yillarini eği̇ti̇m ve sinavlara vererek ömürleri̇ni̇ bi̇ti̇rdi̇ler si̇z kalkan bi̇zi̇m atama bekleyen bu kadar gençleri̇ heba ederek suri̇yeli̇lerden türkçe dersi vermek için suri̇yeli̇leri̇ çocuklarimizin başina öğretmen olarak geti̇r.Allahtan korkun ülkeni̇zi̇n gençleri̇ne verdi̇ği̇ni̇z bumu,yillarca atama bekli̇yorlar yaziklar olsun meb.ve başindaki̇lre.işte eği̇ti̇mi̇m kali̇tesi̇ meydanda fazla söze gerekyok.sadece haklarimiz haram olsunnn i̇nşalla
Fatma zincir 4 yıl önce
N hne güzel bizim okumuş çocuklarımız işsiz aç suriyeliler görev vetiliyo ne ala
Felsefeci 4 yıl önce
Boşa emek verdik 83 82 alıp atanamadik bi çare Allahım bizi duyan olmayacak mı?binlerce memur ihraç edildi niye bizim gibi atanamayan binlerce öğretmeni degerlendirmiyorlar o kadar okuduk kpssden yüksek puan aldık yıllardır da atanamiyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@