banner476

Telefonu patlayan adam hayatını kaybetti

Telefonu patlayan adam hayatını kaybetti

Genel 19.11.2019, 18:59
Telefonu patlayan adam hayatını kaybetti

Teknoloji ile ilgili her ne kadar çoğu zaman iyi haberler alsak bile bazen telefonu patlayan adam tarzında haberler de ortaya çıkabiliyor. Geçtiğimiz günlerde telefonu şarjda kalan bir adam patlama sonrası hayatını kaybetti. İşte haberimizin detayları.

Garip olan Hindistan’da yaşandı. Günlük hayatına devam eden birisi, gece uyumadan önce cep telefonunu şarjda bıraktı. Telefonun aşırı derecede ısınması sonucunda aniden bir patlama yaşandı. Patlama sonrasında adamın hayatını hemen kaybettiği yetkililerce belirlendi.

Telefonu patlayan adam olay yerinde öldü

Lityum iyon pilleri ilginç bir yapıya sahip. İçerisindeki maddeler bir süre sonra iplik şeklini almaya başlayan bu batarya çeşidi zamanla bataryanın kısa devre yapmasına neden oluyor.

Hindistan’ın Odisha şehrinde yaşanan olayda 22 yaşındaki genç adam eski marka bir akıllı telefon kullanıyordu. Tahmin edeceğiniz üzere akıllı telefonu şişkin bir bataryaya sahipti. Bataryasını değiştirmeyen bu genç belli bir süre sonra böyle bir nedenden dolayı hayatını kaybedeceğini tahmin etmemiştir.

Akıllı telefon üreten şirketler genellikle batarya konusunda uyarıyor. Ancak birçok kullanıcı bu konularda pek hassas değil. Özellikle de eski marka akıllı telefonlar çok hızlı bir şekilde şişen bataryalara sahip. Bu nedenle kullanıcıların daha dikkatli davranması gerekiyor. Sizler de buna benzer herhangi bir batarya problemi yaşadınız mı? Yaşadıysanız yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@