Uzman Öğretmenlik Eğitim ÖBA Giriş Sayfası

Uzman Öğretmenlik Eğitim ÖBA Giriş Sayfası

Uzman Öğretmenlik Eğitim ÖBA Giriş Sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Öğretmenlik Meslek Yüksek Kanunu doğrultusunda öğretmenlik mesleğine yeni kariyer basamakları getirildi. Uzman öğretmen, başöğretmen gibi kariyer basamakları için çalışmalara başlandı. Bu doğrultuda ÖBA üzerinden yayınlanacak olan uzman öğretmen eğitim programı başvuruları da 7 Temmuz tarihinde açıklandı. 18 Temmuz yani bugün başlayacak olan eğitimlere ÖBA üzerinden girilebiliyor. İşte uzman öğretmenlik eğitim ÖBA giriş sayfası ve tüm detaylar…

Uzman Öğretmenlik Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak?

Başvuruları 7 Temmuz tarihinde son bulan uzman öğretmenlik için eğitimler 18 Temmuz tarihinde yani bugün başlayacak. 5 Eylül tarihinde son bulacak olan eğitim programına öğretmenler ÖBA üzerinden erişebilecek. Resmi kurumlarda görev yapan öğretmenler MEBBİS şifresini kullanarak, özel kurumlarda görev yapan öğretmenler ise e-Devlet şifresini kullanarak ÖBA üzerinden eğitimlere katılabilecek. ÖBA giriş sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Adayların eğitimlerini tamamlamaları için videoların tamamını izlemesi gerekiyor. Videolar %100 izlenmediği takdirde eğitim tamamlanmış sayılmayacak. Adaylar eğitimlerinin tamamlanıp tamamlanmadığını “Eğitim Detayları” bölümünden kontrol edebilecekler. Uzman öğretmenlik sınavı ise eğitim içerisindeki yazılı dokümanlar üzerinden yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

27 Yorum