VGM Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? VGM Bursu Hakkında Yapılan Söylemler

VGM Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? VGM Bursu Hakkında Yapılan Söylemler

VGM bursu hakkında merak edilenleri ve ne zaman açıklanacağını sizler için derledik.

VGM Bursu sonuçları için herkesin merakla beklediği bir konu olduğu söylenebilir. Yükseköğrenim döneminde olan öğrencilerin VGM bursu için başvuru işlemlerini tamamlamalarından sonra bir bekleyiş içerisine girdikleri görülebiliyor. Ortaöğretim burs sonuçlarının açıklanmasının ardından tüm gözler yükseköğrenim sonuçlarına dair yapılacak olan açıklamalara çevrildi. Ancak ilgili kurum tarafından konuya ilişkin herhangi bir söylemde bulunulmadı.

vgm.jpg

VGM burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen bu bursun ortaöğretim başvuruları 30 Ekim’de, yükseköğrenim başvuruları ise 15 Kasım’a kadar gerçekleştirildi. Kurum tarafından VGM bursları hakkındaki sonuçların ne zaman açıklanacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi. Sadece bu bursa başvuran adayların bilgilerini değerlendirme işlemlerinin ne zaman gerçekleşmeyeceğe başlayacağı hususunda bir bilgilendirilme yapıldı.

VGM Burs Sonuçları Açıklanma Tarihi

VGM burs sonuçlarına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak kurum tarafından bazı konulara açıklık getirildi.

16.11.2021 tarihinde bu burs başvurularının sona erdiği ifade edildi. Gerekli değerlendirmelere dair işlemlerin Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün burs başvuru sonuçlarını açıklamasıyla beraber başlayacağı bildirildi. Yapılan başvurulara dair sonuçların VGM resmi web sitesi üzerinden ilan edileceği de ifade edildi.

16.11.2021 tarihinde yabancı uyruklu öğrencilerin yükseköğrenim burs başvurularının da sona erdiğini ifade eden VGM; bu değerlendirmelere hemen başladığını belirtti. Değerlendirmelerin sonlanmasıyla beraber ilgili sonuçların resmi web sitesi üzerinden ilan edileceğini de ifade etti.

VGM tarafından verilen eğitim yardımlarına dair başvuruların da 20221-2022 eğitim yılı için geçerli olmak kaydıyla resmi web sitesi üzerinden elektronik ortamda alınarak yapıldığı da ifade edildi.

VGM burslarına dair gerekli bilgilendirmelerin ne zaman yapılacağı merak konusu haline geldi. Ancak Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda bu sürecin başlaması Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün burs ve kredi başvurularını açıklamasıyla beraber başlayacağı da ifade edildi. Yakın zamanda KYK burs ve kredilerinin açıklanmasıyla birlikte bu türde bir değerlendirme evresinin başlayacağı kast edildi. Yeni yıla girmeden burslara dair gerekli bilgilendirmelerin resmi web sitesi üzerinden başvuru yapanlarla paylaşılacağı ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.