Yarın okullar tatil mi? 21 Aralık Kar Tatili Olan İller

Yarın okullar tatil mi? 21 Aralık Kar Tatili Olan İller

Yarın okullar tatil mi? 21 Aralık 2021 kar tatili ilan edilen iller hangileri? Türkiye’nin dört bir yanında vali ve kaymakamlar tarafından ilan edilen kar tatilleri özel haberimiz..

Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen kar yağışı haberleri beraberinde öğrenciler için kar tatili haberlerini de getirdi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok ilde kar tatili ilan edildi.

Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi illerinden bazılarında kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

21 Aralık 2021 Kar Tatili Olan İl ve ilçeler

BİTLİS

Bitlis'in Tatvan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

SİVAS

Sivas İmranlı'da eğitime kar tatili

MUĞLA

Muğla'da bir ilçede kar nedeniyle eğitime ara verildi Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim yapılan bazı okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de 3 ilçede okullar tatil Eskişehir genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Devam eden kar yağışının etkili olduğu Seyitgazi, Mihalıççık ve Han ilçelerinde eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiği öğrenildi.

Konya

Kar yağışı nedeniyle Ahırlı, Altınekin, Akören, Bozkır, Beyşehir, Çeltik, Doğanhisar, Derbent, Derebucak, Hadim, Hüyük, Ilgın, Meram, Karatay, Selçuklu, Seydişehir, Sarayönü, Yalıhüyük ve Yunak ilçelerinde yarın olmak üzere yüz yüze eğitime bir günlük ara verildi. Bu arada Konya Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve karayolları ekipleri, kent genelinde kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

TUNCELİ

Tunceli'de, Pülümür ilçesinin ardından Ovacık ve Nazımiye'de de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

KARAMAN

Karaman'ın Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde, etkili kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

BİNGÖL

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Aksaray

Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ın Nurhak ve Göksun ilçelerinde olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

DENİZLİ

Denizli'nin Babadağ ilçesinde, kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

KARS

Kars'ta yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Kayseri

Tunceli

Kars

Sivas

Aksaray

Denizli

Bitlis

Konya

Kar tatili resmi olarak açıklanan bazı illerimiz oldu. Valilikler tarafından yapılan açıklamalara göre kar tatili olan iller listemiz güncellenecektir, anlık olarak güncellemeleri haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

Kar Yağışları Devam Edecek mi?

Türkiye’nin birçok noktasında etkili olan kar yağışının yurdu etkisi altına almaya devam etmesi bekleniyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda önümüzdeki günlerde de kar yağışı devam edebileceği vurgulandı.

Birçok şehirde okullar kar nedeniyle tatil edilirken bu tatiller uzayabilir ve öğrenciler bir süre okullarından uzak kalabilir.

Soğuk hava ve kar şartları nedeniyle ise vatandaşlara dikkatli olunması gerektiği hatırlatılıyor. Zorunda olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmamalı ve kesinlikle kış şartlarına uygun araçların tercih edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Bitlis’te tam 75 köy yolu kar nedeniyle erişime kapandı. Okullara 2 gün ara verildiği açıklandı. 3 gündür aralıksız süren kar yağışı nedeniyle yer yer insan boyunu aşan kar yüksekliği yolları kapattı.

Kent merkezinde kar kalınlığının 40 cm’yi aştığı Bitlis’te kar nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Şehrin birçok noktasında ulaşım tamamen durdu.

Bitlis İl Özel İradesi Yol ve Ulaşım Hizmetleri 75 personel ve 50 iş makinası ile aralıksız çalışarak Bitlis içerisindeki ulaşımı aktif tutmaya gayret gösteriyor.

Valilik tarafından yapılan açıklamada ise; “İlimizdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ilçemize bağlı resmi ve özel bütün eğitim kurumlarımızda 20.12.2021 Pazartesi öğleden sonra ve 21.12.2021 Salı günü eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 20.12.2021 Pazartesi öğleden sonra ve 21.12.2021 Salı günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” denildi.

Meteoroloji kar yağışlarının devam edeceğini açıkladı. Hava durumu tahminlerine göre ülkemizin birçok noktasında kar yağışı aralıklarla devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum