YGS Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

banner483

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda Yükseköğretime Geçiş Sınavı giriş belgelerinin yayımlandığı ifade edildi.

Genel 02.03.2017, 13:48
YGS Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuru da YGS giriş belgelerinin açıklandığı ifade edildi. Aşağıda kamupersoneli.net olarak paylaştığımız linke tıklayarak sınav giriş belgenize ulaşabilirsiniz. 

12 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’da uygulanacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden edineceklerdir.

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmalarısınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.


 
DİKKAT!  Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

- Ayrıca Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından YGS adaylarını yakından ilgilendiren bir duyuru daha yayımlandı. Yayımlanan duyuru da geçici kimlik belgesi kapsamının genişletildiği ifade edildi. Öğrencilerin akıllarında haftalardır yer alan yeni kimlik kartı ve geçici kimlik belgesi konusuna ÖSYM'den yayımlanan duyuru ile son verildi. Duyuruda şu ifadelere yer verildi;

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar düzenlenecek olan Geçici Kimlik Belgesinin kapsamı genişletilmiş olup daha önce 15 gün süreyle geçerli olacağı duyurulan belgenin, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar geçerli olması sağlanmış ve Yükseköğretim Geçiş Sınavına(YGS) girecek olan 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının ”öncelikli “olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemeler yapılmıştır.

2017-YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut Nüfus Cüzdanları/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geçici Kimlik Belgesi/Kimlik Kartı Talep Belgesi” ile sınava girebileceklerdir.
 

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@