YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversiteye geçmek isteyen adayların girdiği YKS, bu yıl da 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. Yapılan sınavın ardından adaylar sonuçlar için beklemeye başladı. Özellikle de Temmuz ayına yaklaştığımız şu günlerde YKS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı büyük bir merak haline geldi. Peki YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm cevaplar…

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversite adayları için her yıl gerçekleştirilen YKS bu yıl da yaklaşık 3.5 milyon adayın katılımıyla gerçekleştirildi. ÖSYM tarafından düzenlenen sınavın ardından öğrenciler sonuçlar için beklemeye başladı. ÖSYM’nin sınav takvimine göre YKS sonuçlarının 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanması bekleniyor. Adaylar sonuçlarına ÖSYM’ nin internet sitesinden ulaşabilecek.

YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar üniversite tercihlerini yapacakları bir döneme geçecekler. Tercihlerin ne zaman yapılacağını merak eden öğrenciler için ise şu anda net bir cevap bulunmuyor. YKS tercihlerinin ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum