Başbakan, Kayseri’de 512 milyon liralık yatırımları hizmete açtı

Başbakan, Kayseri’de 512 milyon liralık yatırımları hizmete açtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de toplam yatırım bedeli 512 milyon lirayı bulan 90 tesisin hizmete açılışını yaptı.        Partisinin il kongresine katılan Başbakan Erdoğan, Kayseri Kadir Has...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de toplam yatırım bedeli 512 milyon lirayı bulan 90 tesisin hizmete açılışını yaptı.

        Partisinin il kongresine katılan Başbakan Erdoğan, Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi bahçesinde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı ve burada bir konuşma yaptı. Yapılan yatırımların Kayseri'ye kazandırılmasında emeği geçen bakanlar, belediye başkanları ve özel sektör temsilcilerine teşekkür eden Erdoğan, tesislerin Kayseri'ye ve Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

        Erdoğan, Kayseri şehrinin, Anadolu'dan yükselen bir gücün bütün Türkiye'yi, bölgeyi ve dünyayı nasıl etkileyebileceğini gösteren en güzel örneklerinden biri olduğunu dikkat çekerek, “Güzel şehrimiz Kayseri, Anadolu insanının kendi gücü, kendi imkanı, kendi zekası ve kendi becerisiyle neleri ortaya koyabileceğinin en güzel ifadesidir. Bunu hep birlikte görüyoruz. Kayseri'nin petrol, doğalgaz, altın gibi kendi başına değeri olan doğal kaynakları yok. Dışardan çok büyük paraların, kaynakların aktığı bir ilimiz de değil. Kayseri, sadece çalışkan, azimli, kendine, şehrine ve ülkesine güvenen, inanan insanların yaşadığı bir şehirdir. Buranın temelinde insan var. Emek, sermaye ve bu eserler onun türevi.” dedi.

        Erdoğan, AK parti hükümeti olarak Kayseri'nin çabasını ve çalışkanlığını karşılıksız bırakmadığını, her alanda şehri daha da ileriye taşıyacak atılımlar, hizmetler gerçekleştirdiklerini söyledi. Erdoğan, özel sektörün de önünü açacak, yatırım şevkini artıracak her türlü tedbiri aldıklarını, her türlü teşviki sağlayacaklarını dile getirdi. Erdoğan, eğitim alanında Kayseri'ye Koca Sinan İmam Hatip Lisesi ve Pınarbaşı Anadolu Lisesi ile 5 ilköğretim, 6 anaokulu, 2 okul, kız yurdu ve spor salonları kazandırdıklarına işaret etti. Abdullah Gül ve vakıf üniversitesi Melihşah Üniversitesi'nin bazı fakülteleri, idari binası, kütüphane ve öğrenci yurtlarının da hizmete girdiğini ifade eden Başbakan, “El birliği ile güç birliği ile kafa birliği ile Türkiye'yi önümüzdeki 11 yılda inşallah dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri haline getireceğiz. Bu hizmetlerle Kayserimizi daha da büyütüyoruz. Allah, yar ve yardımcımız olsun.” şeklinde konuştu.

        Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin tesislerinin de açılışını gerçekleştirdiklerini aktaran Erdoğan, Mimar Sinan ve İncesu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 144 milyon liralık özel sektör yatırımlarının da resmi açılışlarının yapıldığını anlattı.

        Konuşmanın ardından, Başbakan Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz ve AK Parti milletvekilleriyle toplu açılışı yaptı.

        Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açılışın ardından AK Parti otobüsüyle şehir turu attı. Erdoğan, çocuklara oyuncak dağıttıktan sonra partisinin yeni il teşkilat binasının açılışını yaptı. Erdoğan, parti binasını gezdikten sonra burada partililerle bir süre sohbet etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.