Başbakan'dan Polislere 'En Kısa Sürede' Sözü

Başbakan'dan Polislere 'En Kısa Sürede' Sözü

Bugün ( 29.05.2012) Ak Parti Grup toplantısından sonra Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Sosyal Medyanın sözcüsü ve EMSAV Mütevelli Heyet Başkanı Abdurrahman Yılmaz; Başbakanımızdan önemli bilgiler iletti.

 Başbakanımıza sorunları anlatan EMŞAV 2.Başkanı Abdurrahman YILMAZ, Başbakanımız tarafından, 'Polisin Özlük sorunlarının mümkün olduğunca en kısa sürede çözüleceğini' belirttiğini ifade etti.

Son günlerde Sosyal Paylaşım sitelerinde ve bazı televizyon programlarında polisin özlük sorunlarını dile getiren, sorunların çözümü için her zaman uğraşacağını ve takipçisi olacağını belirten Abdurrahman Yılmaz bugün yapılan Ak Parti grup toplantısından sonra Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan la görüşerek,kendilerine polisin özlük sorunlarını içeren bir dosya sundu.


Bu arada Sayın Başbakanla kısa bir görüşmede yapan EMSAV Mütevelli Heyet Başkanı Abdurrahman Yılmaz yaptığı açıklamada "Sayın Başbakan polisin bazı özlük sorunlarını içeren dosyayı kabul ederek bana konuyla yakından ilgilendiğini, polisin özlük sorunlarını en kısa sürede çözmek için çalışmalara başlandığını ve sürecin takip edilmesi gerektiğini söyledi. 


Konuşmasının devamında Yılmaz, görüşmenin çok olumlu geçtiğini ve Sayın Başbakanın ilgili yerlere gerekli talimatları verdiğini” beyan etti.


Polisin sorunlarını içeren dosyada; Emniyet Teşkilatı Kanununda yapılacak bazı değişiklikler, ek gösterge ve fazla çalışma ücreti gibi polisi yakından ilgilendiren bazı özlük sorunların olduğunu belirten Yılmaz Başbakanla görüşmesinin ardından İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile kısa bir görüşme yaptığını ve bu görüşmede İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin e polisin bazı özlük sorunlarını anlattığını belirtti.


EMSAV olarak sadece vakıf gibi çalışmayacaklarını polisin özlük sorunlarının çözümü noktasında çalışma yapacaklarını ve bununda takipçisi olacağını söyleyen Yılmaz her çalışan polisin sosyal medya ve internet siteleri aracılığıyla süreci takip etmesini ve konuya destek çıkması gerektiğini söyledi.


YILMAZ; “Gelinen süreç bize bir kez daha birlik içerisinde hareket edildiğinde bir çok şeyin üstesinden gelebileceğimizi göstermiştir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.