Bilim yaz kampı bitti

Bilim yaz kampı bitti

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin desteği ve Bursa Teknik Üniversitesi’nin akademik katkılarıyla Bilim ve Teknoloji Merkezleri Enstitüsü ile Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından yürütülen Bilim Yaz Kampı, 3. dönemini...

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin desteği ve Bursa Teknik Üniversitesi’nin akademik katkılarıyla Bilim ve Teknoloji Merkezleri Enstitüsü ile Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından yürütülen Bilim Yaz Kampı, 3. dönemini de sertifika töreniyle noktaladı.

    Okulların kapanmasıyla başlayan ve 3 hafta boyunca konaklamalı ve konaklamasız olarak iki farklı içerikte gerçekleştirilen ‘Bilim Yaz Kampı’, 100 öğrenciyi bilimle buluşturdu. Son dönemi de tamamlanan kampa Marmaris’ten katılan Sevgi Baran; duygularını, “Bir takımyıldızı daha parladı” sözleriyle dile getirdi. Kampa katılan öğrencilerin velileri de çocuklarının Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi çatısı altında bilimsel çalışmalar yapmalarından dolayı mutlu olduklarını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan, ‘Bilim Yaz Kampı’nın büyük ilgi gördüğünü, gençleri ve çocukları bilimsel çalışmalarla buluşturmaya devam edeceklerini ifade etti.

    Kampın son dönem öğrencilerine sertifikalarını dağıtan Bilim ve Teknoloji Merkezleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Türkiye’nin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklara baktıkça heyecanlanıyorum, gururlanıyorum. İyi bir gelecek için çocuklarımız azimle çalışmalılar.” dedi.

    Öte yandan bilimsel eğitimler, deneyler, atölye çalışmaları ve gezilerden oluşan kamp dönemi süresince çekilen fotoğraflar da kampın internet sitesinde ve facebook sayfasında takipçilerle paylaşıldı.

    Aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., bilim ve teknoloji kamplarına ara vermeden devam ediyor. 1-7 Temmuz tarihlerinde TÜBİTAK ve Uludağ Üniversitesi’nin katkılarıyla 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Uygulamalı Fizik Yaz Kampı-2’, 13-19 Temmuz tarihleri arasında TÜBİTAK ve Bursa Teknik Üniversitesi’nin katkılarıyla lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek ‘Genç Mühendislik Akademisi’ de Kültür A.Ş.’nin gelecek projeleri arasında yer alıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.