Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne 40 yüksek lisans öğrencisi alınacak

Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne 40 yüksek lisans öğrencisi alınacak

Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalında Yüksek Lisans öğrencisi alacak.        Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada,...

Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalında Yüksek Lisans öğrencisi alacak.

        Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı (Tefsir, Hadis, İslam Hukuku, İslam Mezhepler Tarihi, Kelam ve Tasavvuf, Arap Dili ve Belagati)'nda 40 yüksek lisans öğrencisi alınacağını açıkladı.

        Açıklamada, kısa süre içerisinde gerekli hazırlıkları tamamlayarak 2012–2013 eğitim öğretim yılına hazır hale gelen İlahiyat Fakültesi'nin, bu yıl aynı zamanda lisans öğrencisi de alacağı belirtildi.

        Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yüksek lisans öğrencileri ile birlikte değerlendirildiğinde yaklaşık olarak 150 öğrencinin eğitim göreceği ve Yozgat’ın medarı iftiharı olan İlahiyat Fakültesi'nin açılmasında, hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerinin bu eğitim öğretim yılında eğitime başlayacaktır. Yüksek Lisans öğrencilerinin alınmasında büyük çaba ve gayret sarf eden Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bedir’e teşekkür ediyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.