Camiye yürüyen merdiven yapıldı, cemaat arttı

Camiye yürüyen merdiven yapıldı, cemaat arttı

Burdur'da Pazar Camii'ne yapılan yürüyen merdiven cami cemaatini arttırdı. Özellikle yaşlı vatandaşların ikinci kattaki camiye çıkarken zorlanmaları üzerine yürüyen merdiven yapılması kararlaştırıldı.     Pazar...

Burdur'da Pazar Camii'ne yapılan yürüyen merdiven cami cemaatini arttırdı. Özellikle yaşlı vatandaşların ikinci kattaki camiye çıkarken zorlanmaları üzerine yürüyen merdiven yapılması kararlaştırıldı.

    Pazar camisine yapılan yürüyen merdiven, namaz saatlerinde çalıştırılıyor. Namaz saatlerinde cemaati yukarı taşıyan merdiven, namaz bitince de aşağı indiriyor. 1971 yılında yapılan Pazar Cami, 750 metrekare alana sahip. Caminin alt katında 60 civarında işyeri bulunuyor. Cami yaklaşık bin kişi kapasiteli. Yürüyen merdivenle namazlara daha rahat geldiğini belirten Said Yıldız, emeği geçen herkese teşekkür etti. Yaşlı cemaat için çok faydalı olduğunu anlatan Şeref Aksu, “Bir eser bırakan herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Merdiven yapıldıktan sonra bütün vakitlere geldiğini ifade eden Halil Eser, eskiden zorlandığını ve bazı vakitlere gelemediğini aktardı. Merdivenin 100 bin liraya mal olduğu bilgisini veren Cami İmam Hatibi Ali Mücahit Yılmaz, yürüyen merdiveni cami cemaatinin ve cami derneğinin yaptırdığını söyledi.

    Merdiven yapıldıktan sonra cemaatin arttığını belirten Yılmaz, “Yaşlı ve özürlü cemaatimizin sayısı arttı. Merdivenden herkes çok memnun oldu. Daha önceden cemaatin camiye giriş çıkışında sıkıntı yaşanıyordu.” şeklinde konuştu.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.