Görme engelliler de Kuran öğrenebilecek

Görme engelliler de Kuran öğrenebilecek

Kayseri’de açılacak yaz Kuran kursu kapsamında bu yıl görme engelliler için de sınıf oluşturuldu. Okulların tatil olmasıyla birlikte öğrenciler 3 ay sürecek tatile çıktı. Çocukların tatil süresini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla...

Kayseri’de açılacak yaz Kuran kursu kapsamında bu yıl görme engelliler için de sınıf oluşturuldu.

Okulların tatil olmasıyla birlikte öğrenciler 3 ay sürecek tatile çıktı. Çocukların tatil süresini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla kurum ve kuruluşlar da yaz kursları başlattı. Bu kapsamda Kayseri Müftülüğü de bütün camilerde Kuran kursu açacak. Kurslar, kur sistemine göre üç dönemden oluşacak. İlk kur 18 Haziran 2012 Pazartesi günü başlayacak ve 6 Temmuz 2012 tarihinde sona erecek. İkinci kur 9 ve 27 Temmuz tarihleri arasında, üçüncü kur ise 30 Temmuz ile 17 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Dersler hafta içleri sabah saat 09.00’da başlayıp 12.00’da sona erecek. Yaz Kuran kursuna katılanlara, Kur'an-ı Kerim, ibadet, itikat, siyer ve ahlak konularında eğitim verilecek. Bu yıl görme engeliler için de Kuran kursu düzenlenecek. Taşçıoğlu Kur'an Kursu’nda açılacak sınıfta görme engelliler, 18 Haziran 2012 tarihinden itibaren saat 13.00’da derse başlayacak.

Bu arada Diyanet ve Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde bu yıl ilk defa çocuklar, Kur'an kursundan sonra çeşitli dallarda spor etkinliklerine de katılabilecek.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.