İletişim fakültesinin adı var kendi yok

İletişim fakültesinin adı var kendi yok

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) bünyesinde nisan ayında kurulan İletişim Fakültesi’nin ne binası ne de akademik kadrosu var. Sadece dekanının bulunduğu fakülte bu sene öğrenci kabul etmeyecek. Fakülte Dekanı Prof.Dr. Metin Işık, SAÜ Kampüs...

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) bünyesinde nisan ayında kurulan İletişim Fakültesi’nin ne binası ne de akademik kadrosu var. Sadece dekanının bulunduğu fakülte bu sene öğrenci kabul etmeyecek.

Fakülte Dekanı Prof.Dr. Metin Işık, SAÜ Kampüs Otel’de düzenlediği basın toplantısında, fakültenin bir eğitim binasına ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu sebeple bu dönem öğrenci alınmayacağını vurgulayan Işık, “Dekan olarak benim bir odam bile yok. Rektör danışmanı olduğum için rektörlük binasında oturuyorum. Çok acilen bir binaya ihtiyacımız var.” dedi. Fakültenin binası olmaması sebebiyle akademik kadro istihdam edemediklerini kaydeden Işık, ”Gelmek isteyen çok insan oldu. Ancak binamız olmadığı için başka fakültelere yönlendirdim. Şu anda fakültede sadece ben varım. Başka ne çalışan, ne memur, ne de öğretim üyesi yok. Bina konusunda Sakarya’dan destek bekliyoruz. Binamız bulunduğu taktirde çalışan ve öğretim üyesi bulmakta zorluk çekmeyeceğiz.” diye konuştu.

Geçen yıl eylül ayında fakültenin kurulma çalışmasının başladığını ve 16 Nisan 2012’de kurulduğunu vurgulayan Işık, iletişim fakültelerinin bir üniversitenin vitrini olduğunu kaydetti. Fakültenin SAÜ’nün şehre açılan bir penceresi olacağını vurgulayan Işık, “ Türkiye’nin en iyi fakültesi olacağız. Fakültede Halkla ilişkiler ve reklamcılık, gazetecilik, radyo televizyon sinema ve iletişim bilimleri bölümleri yer alacak. Farklı bir anlayışla eğitim yapacağız. Son eğitim dönemini öğrencilerimiz sahada çalışma yaparak geçirecek. Şehirle ilgili en az iki proje hazırlamayan öğrenci sınıfı geçemeyecek. Bu şekilde şehre katkı vermek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.