İnternet merakı kota dinlemiyor

İnternet merakı kota dinlemiyor

İnternet paketi satışlarında kotasız paketler yüzde 67 oranında tercih ediliyor. Sürekli online kalmak isteyen internet kullanıcıları kotasız internet paketleri sayesinde internetin keyfini sınırsız yaşıyor.        Kotalı...

İnternet paketi satışlarında kotasız paketler yüzde 67 oranında tercih ediliyor. Sürekli online kalmak isteyen internet kullanıcıları kotasız internet paketleri sayesinde internetin keyfini sınırsız yaşıyor.

        Kotalı internet paketi satışları, günden güne azalıyor. İnternetin sosyal ve kurumsal yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesiyle tüketiciler hayatlarında olan biten hemen her şeyi online olarak çevreleriyle paylaşıyor, izledikleri dizi ve filmleri yorumluyor, bu nedenle internete sürekli bağlı kalma ihtiyacı hissediyor. Tüm bu nedenlerle kullanıcılar artık kotalı internet paketlerini tercih etmiyor ve sınırsız internet paketlerinin yaygınlığı artıyor.

        Türkiye’nin önde gelen alternatif telekom operatörlerinden TurkNet’in verilerine göre nisan ayında satılan internet paketlerinin yüzde 67’si kotasız paketler olurken kotalı paketlerin yüzde 33 oranında kaldığı görülüyor. Kotasız paketler kullanıcılara internetten faydalanmanın en ekonomik yolunu sunarak, avantajları da beraberinde getiriyor. Kotasız paketlere yönelim yalnızca büyük şehirlerle sınırlı kalmıyor. İnternetin gittikçe yaygınlaştığı diğer kesimlerde de kotasız internet paketlerinin tercih edilirliği artıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.