Isparta İHL mezunlarından kardeşlik, birlik ve beraberliği pekiştirme paneli

Isparta İHL mezunlarından kardeşlik, birlik ve beraberliği pekiştirme paneli

Isparta İmam Hatip Lisesi'nde (İHL) 1951 – 2012 yılları arasında eğitim gören öğrencilerle, yine aynı yıllar arasında öğretmen ve personel olarak görev yapanlar 30 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde Isparta'da yapılacak 'kardeşlik, birlik...

Isparta İmam Hatip Lisesi'nde (İHL) 1951 – 2012 yılları arasında eğitim gören öğrencilerle, yine aynı yıllar arasında öğretmen ve personel olarak görev yapanlar 30 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde Isparta'da yapılacak 'kardeşlik, birlik ve beraberliği pekiştirme' panelinde biraraya gelecek. Panele yaklaşık 5 bin kişinin katılması bekleniyor.

    Okulun 61 yıl önce eğitime başladığını ifade eden Isparta İmam Hatip Mezunları Derneği Onursal Başkanı ve işadamı Ali İhsan Altınok, 28 Şubat postmodern darbesiyle imam hatip liselerinin mağdur edildiğini, bu panelle İHL'den mezun olanların devlete bulundukları makamlarda en iyi şekilde hizmet ettiklerini göstermek istediklerini söyledi.

Isparta İHL'den mezun olan Türk Parlamenterler Birliği eski Genel Başkanı ve dört dönem Denizli Milletvekilliği yapan Hasan Korkmazcan, Başbakanlık Hukuk Muşaviri Prof. Dr. Bilal Eryılmaz, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Gürler, emekli ağır ceza resi Turgut Yıldırım, eski Din Eğitimi Genel Müdürü Dr. Halil Hayıt'ın yanında birçok bürokratın panele katılacağını ifade eden Ali İhsan Altınok, "Ben de binlerce mezun arkadaşım gibi İmam Hatip Lisesi mezunu olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Uzun yıllar da okulumuzun mezunlar derneğinin başkanlığını yürüttüm. Mezunlar derneği olarak sayın başkanımız Mustafa Büber ve yönetim kurulu ile birlikte büyük katılımlı bir organizasyon yapmayı planladık. Söz konusu programımız 30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günü gerçekleştirecek. Şehir dışından gelen misafirlerimizi çeşitli otel ve misafirhanelerde ağırlayacağız. Bu program için 5 bin kişiye davetiye gönderdik." dedi.

Altınok, şöyle devam etti: "Programımız 30 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 08.30 ile 11.30 arasında mezun olduğumuz okulumuz Isparta İmam Hatip Lisesi'nde toplanma ile başlayacak. Saat 11.30 – 13.00 arası okulumuz bahçesinde misafirlerimize Isparta'ya özgü helva – kabune ikramımız olacak. Öğle yemeğinden sonra topluca Isparta Belediyesi Kültür Sarayı'na geçilecek ve burada saat 13.30'da başlayacak olan 'kardeşlik, birlik ve beraberliği pekiştirme' paneline katılınacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak olan panelimiz Kur'anı Kerim tilavetinin ardından protokol konuşmaları ile devam edecek. Daha sonra panele geçilecek ve SDÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Talip Türcan'ın oturum başkanlığını yapacağı panelimizde sırasıyla SDÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Hakkı Göksoy 'İslam tarihinde din eğitimi ve öğretimi' konusunda, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Dr. Bekir Turgut 'Türkiye Cumhuriyet dönemi din eğitimi' konusunda, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Refik Turan 'Türkiye'nin son yarım yüzyılda devlet ve toplum hayatında İmam Hatipliler olgusu ve Isparta örneği' konusunda, SDÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Ali Görgülü 'İmam Hatip mezunlarının din eğitimine ve din hizmetlerine katkısı' konusunda ve gazeteci Hasan Basri 'İmam Hatip liselerindeki kız öğrencilerin önemi ve Isparta'nın rolü' konusunda sunumlarını gerçekleştirecek. Panelimizin sonunda ise Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Erdoğan Ateş yönetiminde Türk Tasavvuf Musikisi korosu tarafından ilahiler sunulacak. Saat 18.30'da Isparta İmam Hatip Lisesi bahçesinde misafirlerimize akşam yemeği ikram edilecek. Yemeğin ardından mehteran gösterileri sunulacak ve programımızın ilk günü mezunlarımızla kaynaşma ve günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile sona erecek. Programımızın ikinci günü olan 1 Temmuz 2012 Pazar günü ise sabah saat 09.00'da okulumuzda toplanılacak. Saat 09.30'da ilimizin tarihi, doğal güzellikleri ve turistik yerleri gezilecek. Bu doğrultuda misafirlerimize Ayazmana, Gökçay ve Gölcük mesirelik alanlarına götüreceğiz. Programımız saat 13.30'daki öğle yemeği ile son bulacak."


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.