Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran  o soru

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran o soru

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran o soru

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının dün akşam yayınlanan yeni bölümünde 200 bin TL’lik soruya yanıt veren yarışmacı büyük risk almaktan kaçındı.

'Kim Milyoner Olmak İster?'in yeni bölümünde dikkat çeken anlar yaşandı. ATV'nin fenomen programı, hem yarışmacıları hem de ekran başındakileri şaşırtan soru ile ters köşe yaptı.

200 bin TL'lik 10'uncu soruya açtırmayı başaran yarışmacı, "kolay" olarak yorumlanan imla sorusunda takıldı.

Kazanacağı parayı kendi ve kardeşlerinin eğitim hayatında kullanmayı düşündüğünü söyleyen, Tıp Fakültesi'nde öğrenci olan Umut adındaki yarışmacı, üç joker hakkının da yardımıyla dokuz soruyu doğru cevap vererek, başarılı bir performans sergiledi.

DK'ya göre günümüz Türkçesinde yazılışı yanlış olan hangisidir?

A- Kırklareli'ne

B- Rumeli'de

C- Eminönü'ne

D- Osmaneli'ne

Doğru şıkkı bilmesine ve "Bu soruya cevap vereceğim" demesine rağmen daha sonra yanıtından emin olamayan yarışmacı, kazandığı 100 bin TL'yi alarak, yarışmadan çekilmeye karar verdi.

Sosyal medyada pek çok kullancı, doğru cevabı "B şıkkı Rumeli'de" olan 200 bin TL için sorunun çok kolay olduğu yorumunda bulunurken, yarışmacının cevap hakkını kullanmamasının şaşkınlığını yaşadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum