Marmara İletişim'de öğrenci kulüplerinden şiddet olaylarına tepki

Marmara İletişim'de öğrenci kulüplerinden şiddet olaylarına tepki

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri ve bölüm temsilcileri, iletişim fakültesinde yaşanan kavgalara tepki gösterdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri...

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri ve bölüm temsilcileri, iletişim fakültesinde yaşanan kavgalara tepki gösterdi.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri ve bölüm temsilcileri son günlerde yaşanan şiddet olaylarını kınamak için bir araya geldi. 'Marmara İletişim Şiddete Karşı Tek Yürek' başlığıyla bir açıklama yayımlayan kulüp ve fakülte bölüm temsilcileri, ''Gerçekleştirilmeye çalışılan provokatif şiddet olaylarını ve fakültemizdeki bir öğrenci arkadaşımıza yönelik saldırıyı kınıyoruz." dedi.

        İletişim Fakültesi'nde yaşanan olayların provokatif eylemler olduğunu ifade eden kulüp ve fakülte bölüm temsilcileri, açıklamalarında şu bilgilere yer verdi: "Bizler Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ve İnteraktif Medya Kulübü, Marmara Gençlik Kulübü, Marmara İletişim Kulübü, Marmara İletişim Organizasyon Kulübü, Marmara Sinema Kulübü, Marmara’nın Genç İletişimcileri Kulübü, Türkçe Basın Kulübü, Gazetecilik Bölümü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ve Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrenci temsilcileri olarak, son günlerde üniversitelerde ve fakültemizde bir kısım öğrenci tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan provokatif şiddet olaylarını ve fakültemizdeki bir öğrenci arkadaşımıza yönelik saldırıyı kınıyoruz.

        Bizler, üniversitelerin düşüncelerin özgürce üretildiği, ifade edildiği, paylaşıldığı ortamlar olduğuna inanıyor ve bu kapsamda üniversitelerin şiddet ve insan hayatına yönelik saldırılarla anılmasından üzüntü duyuyoruz. Halbuki üniversiteler, nitelikli eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra karşılıklı anlayış, saygı ve hoşgörünün de en üst düzeyde yaşandığı yerler olmalıdır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.