Mehmet Döğme Koleji öğrencileri, babalarıyla Şanlıurfa'yı gezdi

Mehmet Döğme Koleji öğrencileri, babalarıyla Şanlıurfa'yı gezdi

Kilis Mehmet Döğme Koleji'nde ‘Babamla Geziyorum’ etkinliği çerçevesinde öğrenciler, babalarıyla Şanlıurfa’yı gezdi.         Sadece babaların ve öğrencilerin katıldığı program Balıklı Gölü...

Kilis Mehmet Döğme Koleji'nde ‘Babamla Geziyorum’ etkinliği çerçevesinde öğrenciler, babalarıyla Şanlıurfa’yı gezdi.

        Sadece babaların ve öğrencilerin katıldığı program Balıklı Gölü ziyaretle başladı. Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı, Hz. İbrahim’in Nemrut tarafından ateşe atıldığı yerleri gezen, balıklara yem atan öğrenciler ve veliler duygu ve heyecan dolu anlar yaşadı.

        ‘Babamla Geziyorum’un ilk defa düzenlenen bir etkinlik olduğunu ve katılımın çok yoğun olduğunu belirten Özel Mehmet Döğme İlköğretim Okul Müdürü Fakrullah Akdursun sözlerine şöyle devam etti: "Eğitim ve öğretimin sadece dört duvar arasında yapılması doğru değildir. En etkili öğrenim yöntemlerinden birisi de gezerek, görerek ve yaşayarak öğrenmektir. Bu tür gezi faaliyetleri işte bu amaca hizmet etmektedir. Biz okul idaresi olarak sosyal faaliyetlerde öğretmenlerimize her türlü kolaylığı ve desteği sağlamaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerin öğrencilerimize okulu daha da sevdirdiğine, öğrencilerimizin genel kültür ve bilgi düzeylerini daha da artırdığına inanıyoruz. Ayrıca genelde yoğun olan kendilerine ve çocuklarına vakit ayıramadığı için sitem eden babalarımızın da dileklerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.