Öğretmenin 10 Kasım'da okuduğu şiir tepki topladı

Öğretmenin 10 Kasım'da okuduğu şiir tepki topladı

Gaziantep'te bir okulda düzenlenen 10 Kasım etkinliği bir öğretmenin okuduğu şiirle skandala dönüştü. Süleyman Apaydın'ın İslam'ı ve ümmeti hedef alan şiirini okuyan öğretmen tepki topladı.

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesindeki bir okulda düzenlenen 10 Kasım töreni skandala sahne oldu. Kürsüden öğrencilere hitap eden öğretmen, Süleyman Apaydın'ın İslam'ı ve ümmeti hedef alan "Yıkın Heykellerimi" adlı şiirini okudu. O şiirde şu ifadeler yer alıyor: Özlediyseniz fesi peçeyi. Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi. Hala medet umuyorsanız. Şıhtan şeyhten dervişten. Şifa buluyorsanız. Muskadan üfürükçüden. Eşit olmasın diyorsanız kadınla erkek. Kara çarşafa girsin diyorsanız. Yobazın gazabından ürkerek. Hala önemini anlayamadıysanız. Millet olmanın. Kul olun. Ümmet kalın. Fetvasını bekleyin şeyhülislamın. Unutun tüm dediklerimi. Yıkın diktiğiniz heykellerimi.

İSLAMİ KAVRAMLARI "GERİCİLİK" OLARAK GÖSTERDİ

Atatürkçülük adı altında İslam düşmanlığı yaparak, Müslümanların değerlerini aşağılayarak provoksyon yapanların son durağı Gaziantep oldu. 10 Kasım töreni dolayısıyla kürsüye çıkan kadın öğretmen, okuduğu şiirde "çarşaf, şeyh, ümmet, şeyhülislam" gibi İslami kavramlar "gericilik" olarak göstermeye çalıştı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ TOPLADI

Söz konusu şiiri törende okunması için kimin seçtiği ve niçin izin verildiği bilinmiyor. İslam'a yönelik nefret ve düşmanlığı körükleyen öğretmenin videosu sosyal medyada büyük tepki topladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

33 Yorum