'Okul Dönüşümlerinde Provokasyon' Haberine Tekzip

'Okul Dönüşümlerinde Provokasyon' Haberine Tekzip

'Okul Dönüşümlerinde Provokasyon' Haberine Tekzip

  nternet sitenizde 16 Haziran 2012 tarihinde Eğitim Bir-Sen İstanbul 4. No’lu Şube Başkanı ünvanlı ve Talat Yavuz imzasıyla yayınlanan “Okul Dönüşümlerinde Provokasyon” başlıklı yazı tamamen gerçeğe aykırı ve şahsıma hakaret etme ve iftira atma kastı taşımaktadır. 

Yazınızda belirttiğiniz üzere hakkımda “yolsuzluktan dolayı pek çok soruşturma geçirdiğim” tamamen yalandır. Şu anda hakkımda hiç soruşturma yoktur. Hakkımda yapılan tek soruşturmayı İstanbul İdare Mahkemesi’ne taşıdığım ve 2010/2206 E, 2011/1549 sayılı dosyasında açıkça görüleceği üzere “işlemin iptali” ile sonuçlandığı belgelerle sabittir..“Okulun dönüşümünü engellemek için provokatör olarak devreye girdiğim, çirkin ayak oyunlarıyla engel olmaya çalıştığım” iddiası pis bir iftiradan ve yalandan ibarettir. Velilerin imza toplamasıyla ilgim olması ise söz konusu  bile değildir. 


Okulumda müdür yardımcısı olarak görev yapan bayana, hakaretler edip, tehditler savurduğum, onun psikolojisini bozmak suretiyle neredeyse hastanelik ettiğim ise şahsıma karşı ağır bir iftira ve hakarettir.


25 yıldır onurla sürdürdüğüm mesleğimin son 8 yılı müdür yardımcısı, 9 yılı ise okul müdürü olarak sürmektedir. Bu süre boyunca çocuklarımın daha iyi yetişmeleri için elimden geleni yaptım.  Aldığım ödüller, takdir ve teşekkür belgeleri, meslek hayatım boyunca hiç ceza almadığımı gösterir belge şerefimle geçirdiğim 25 yılımın tanıklarıdır.  Pis iftiralardan, çirkin yalanlardan ibaret yazıyı kaleme alan kişi, sadece bana hakaret etmekle, iftira etmekle kalmamış, 25 yılını eğitime ve çocuklara adamış bir öğretmenin emeklerini karalamaya çalışmaktadır. 


Kuşku yok ki, “düşünce özgürlüğü”, onuru ve şerefi için yaşayanlara hiçbir dayanak göstermeden hakaretler savurma, iftiralar atma hakkını vermez. Bahse konu yazının yazarı Talat Yavuz aleyhine Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğumu ve ayrıca hakaret ve iftiralarından dolayı manevi tazminat davası açtığımı da ayrıca kamuoyuna  bildirmek isterim. Tüm bunlardan dolayı yasal haklarım saklı kalmak koşuluyla, 5651 sayılı yasanın 9. Maddesi uyarınca adı geçen yazının iki gün içinde yayından kaldırılması ve tarafınıza gönderdiğim tekzip metninin yasa uyarınca bir hafta süresince yayınlanması gerekmektedir.

 

Metni kaleme alan kişinin  ve bu metni yayınlayan sizin “habercilik” anlayışınızı ise kamuoyunun takdirine saygı ile sunarım.

 

 

 

                                                                                     Hasan ATEŞ

                                                      Ord.Prof.Dr.Cahit Arf İlköğretim Okulu MüdürüHasan ATEŞ
Ord.Prof.Dr.Cahit Arf 
İlköğretim Okulu Müdürü

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.