Özürlü memur kadrolarına yerleştime için tercihler başadı

Özürlü memur kadrolarına yerleştime için tercihler başadı

Hakkari’de özürlü memur kadrolarına yerleştirme amacıyla yapılan tercihler başladı.        Hakkari Aile ve Sosyal Politiklar İl Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, 2012 ÖMSS/Kura...

Hakkari’de özürlü memur kadrolarına yerleştirme amacıyla yapılan tercihler başladı.

        Hakkari Aile ve Sosyal Politiklar İl Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, 2012 ÖMSS/Kura ile özürlü memur kadrolarına yerleştirme için tercihlerin başladığı belirtildi.

        2012-ÖMSS/Kura il Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu'na göre tercihler,11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://ais.ösym.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

        Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması ya da Kura Usulü Yapılacak Yerleştirme için başvuru yapılmış olması gerekiyor.

        Adayların, 2012 ÖMSS/Kura Kılavuzunda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2012-ÖMSS’ye girmiş veya kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmekte. Tercihler, sınava girilen öğrenim düzeyine uygun olmalı. Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercih süresinin son günü itibariyle sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olunması zorunlu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.