Sakarya'da memurların zam protestosu

Sakarya'da memurların zam protestosu

Sakarya'da çeşitli sendikalara üye memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasını protesto etti.        Hükümet ile memur sendikaları arasındaki zam pazarlığının olumsuz sonuçlanması...

Sakarya'da çeşitli sendikalara üye memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasını protesto etti.

        Hükümet ile memur sendikaları arasındaki zam pazarlığının olumsuz sonuçlanması üzerine memurlar iş bırakma eylemi yaparak meydanlara indi. Yeni Camii önünde toplanan Türk Kamu-Sen ve KESK üyesi memurlar, Atatürk Bulvarı'ndan Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önüne kadar yürüdü. Kollarına kan ve serum şişeleri bağlayan memurlar pankartlar ve afişler ile hükümetin zam teklifini protesto etti. AKM önünde zam teklifini protesto için basın açıklaması yapan Memur-Sen üyeleri de yürüyüş yapan diğer sendikalara üye memurlara alkışla destek verdi.

        Basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Mevzuat Sekreteri Mehmet Salih Canbal, toplu sözleşme görüşmelerinde kamu görevlilerini ilgilendiren taleplerin görmezden gelindiğini söyledi.

        KESK Dönem Sözcüsü Kazım Bibinoğlu da toplu sözleşme sürecinin tıkandığını belirterek, "Hükümet her ne kadar ilk teklifini arttırdıysa da yeterli olmadığı ortadadır. Sermayeye teşvikte sınır tanımayan, her fırsatta ülkemizin ekonomik büyüme rakamlarından bahsedenlerden, büyüme oranında pay istiyoruz.” dedi.

        Basın açıklamalarının ardından memurlar birlikte halay çekti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.