SENDİKALAR TEK SES!

SENDİKALAR TEK SES!

Hain terör saldırısı tüm eğitim sendikalarını harekete geçirdi. Ülkemizi yasa boğan kalleş saldırı konusunda sendikalardan peş peşe açıklamalar geldi.

Terör örgütü tarafından Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi Dağlıca bölgesindeki askeri birliklerimize yapılan saldırı sonrası çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit, 16 askerimizin de yaralandığı; Hatay’ın Belen ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan çatışmada ise bir askerimizin şehit olduğu bilgisini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. 

Eğitim Bir Sen

Hakkari’nin Irak sınırındaki ilçesi Şemdinli'nin Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olması, 16 askerimizin de yaralanması yüreklerimize kor bir ateş gibi düştü. Bugün Türk milleti olarak yastayız.

Türk Eğitim Sen


Açılım, açmayalım tartışmalarının alevlendiği her dönemde artış gösteren terör olayları yine yükseldi. İstanbul'da öğle yemeğini yerken haince şehit edilen polisimizi yeni toprağa vermişken Hakkari Şemdinli'den gelen kara haber yürekleri dağladı. Dağlıca bölgesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 8 Mehmetçik hepimizi yasa boğmuştur. Bu ülkenin genç, pırıl pırıl gençlerini kara toprağa düşüren saldırıların sonu bir türlü gelmezken, sonu belirsiz siyasi pazarlıkların uluorta yapılmasını doğru bulmuyoruz. Terörist tarafın bu pazarlıkta elini güçlendirmek için her seferinde yeni saldırılara giriştiğini görmemek için kör olmak gerekir.

Anadolu Eğitim Sendikası
Yıllardır süren çatışmalar sonucunda gençlerimiz hayatlarını kaybetmeye devam ediyor.  Son olarak bugün, Hakkâri Dağlıca’da meydana gelen çatışma sonucunda 8 askerin yaşamını yitirmesi ve 16 askerin yaralanması hepimizi derin bir üzüntüye boğmuştur. Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu olarak öncelikle yaşamlarını yitiren gençlerimizin ailelerine başsağlığı ve geride kalanlara sabır diliyoruz. 

Eğitim Sen


Hakkari’nin Dağlıca kesiminde, teröristlerle çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olması, 16 askerimizin yaralanması tüm ulusumuz gibi bizleri de yasa boğmuştur.
Terörü kendilerine araç edinenler, siyasal iktidarın ödün veren tavrından güç alarak, ırkçı ve bölücü açılımlarını kan dökerek gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Bütün bunlar olurken siyasal iktidarın boş sözleri, terörü ortadan kaldırmaya yönelik adımları atıp atmadığı konusundaki şüphelerimizi artırmaktadır.

Eğitim İş


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.