TBMM'nin gündeminde bu hafta 'afet' var

TBMM'nin gündeminde bu hafta 'afet' var

TBMM'de bu hafta, afet riski altındaki alanların dönüştürülmesine ilişkin kanun tasarısı ile Afet Sigortaları Kanunu Tasarısı görüşülecek

Meclis'in bu haftaki gündemi de yoğun. Sigortaları Kurumu'' tarafından verilecek.

Kurum, ilgili mevzuat ve projeye aykırı olarak inşa edilen binaları sigortalamama hakkına sahip olacak. Zorunlu deprem sigortasının kapsamına giren binalar ve bağımsız bölümlerle ilgili olarak yaptırılan su ve elektrik abonelik işlemlerinde, zorunlu deprem sigortasının varlığı ilgili kuruluşça kontrol edilecek.

KOMİSYONLAR
Darbeleri Araştırma Komisyonu, 8 Mayıs Salı günü yapacağı toplantıda, komisyonun çalışma usul ve esasları ile komisyon çalışmalarında takip edilecek yol haritasını belirleyecek.

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu, Mera Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı, 9 Mayıs Çarşamba günü görüşecek.

AB Uyum Komisyonu, 10 Mayıs Perşembe günü yapacağı toplantıda, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı'nı ele alacak.

KİT Komisyonu, denetimlerine devam edecek. Komisyon; 8 Mayıs günü Devlet Malzeme Ofisi ve Acıpayam Selüloz Sanayi A.Ş, 9 Mayıs günü Elektrik Üretim A.Ş, Hamitabat Elektrik Üretim A.Ş, Yeniköy Elektrik Üretim A.Ş, Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş, Soma Elektrik Üretim A.Ş, Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdürlüğü, Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş'nin hesaplarını inceleyecek. 10 Mayıs günü ise TOKİ, Vakıf İnşaat Restorasyon ve Ticaret A.Ş, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ort. A.Ş ile Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin hesaplarını inceleyecek.

Bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarılar ise 9 Mayıs günü Dışişleri Komisyonu'nda görüşülecek.

AA

Haber Kaynağı : Haberturk.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.