Tuncelili öğrenciler SBS sorularını 'kolay' buldu

Tuncelili öğrenciler SBS sorularını 'kolay' buldu

Tunceli’de Seviye Belirleme Sınavı (SBS) heyecanı yaşandı. Sınavın gerçekleştirildiği okulların bahçesinde sabırsızlıkla çocuklarının çıkmasını bekleyen öğrenci velileri sonuçtan umutlu olduklarını söyledi. Türkiye saatiyle...

Tunceli’de Seviye Belirleme Sınavı (SBS) heyecanı yaşandı. Sınavın gerçekleştirildiği okulların bahçesinde sabırsızlıkla çocuklarının çıkmasını bekleyen öğrenci velileri sonuçtan umutlu olduklarını söyledi.

Türkiye saatiyle saat 10.00'da başlayan SBS, 654'ü yurt içi ve 10'u yurt dışında olmak üzere toplam 664 sınav merkezinde 3 bin 828 binada yapıldı. Sınava giren 1 milyon 98 bin 243 ilköğretim 8. sınıf öğrencisine 100 soru yöneltildi ve 120 dakika süre tanındı. Bin 548 engelli öğrencinin de girdiği sınavda, bu öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi.

Sabah saatlerinden beri okul bahçesinde çocuğunu beklediğini ifade eden İmam Aktaşadlı veli, çok heyecanlı olduğunu, Tunceli’nin sınavda iyi bir sıralamaya girmesini istediklerini söyledi. Sabırsızlıkla sınavın bitmesini beklediklerini ve en az çocuklar kadar kendilerinin de heyecanlı olduğunu dile getiren Naciye Olgunelma ve Neriman Aran da çocuklarına güvendiklerini ve kazanacaklarından umutlu olduklarını belirtti.

Sınavın sona erimesinin ardından rahat bir nefes aldıklarını belirten öğrenciler sınav sorularının diğer yıllara oranla kolay olduğunu ifade etti. Sınava çok iyi hazırlandıklarını belirten Eda Dal ve Güzel Yılmaz, sonuçtan umutlu olduklarını ve kazanacaklarını söyledi.

    Sınavın kendisi için güzel geçtiğini belirten Umut Can, “Sadece İngilizce'de birkaç yerde zorlandım. Genel anlamıyla iyi bir sınavdı.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.