Ufuk Okulları, 8. Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda dünya 3.sü oldu

Ufuk Okulları, 8. Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda dünya 3.sü oldu

Ufuk Okulları öğrencisi Elif Damla Özen, 8. Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda Eğitimde Bilişim Kategorisi'nde dünya 3.sü olarak madalya almaya hak kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün himayesi...

Ufuk Okulları öğrencisi Elif Damla Özen, 8. Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda Eğitimde Bilişim Kategorisi'nde dünya 3.sü olarak madalya almaya hak kazandı.
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün himayesi ile gerçekleşen Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nın 8.si Ankara'da yapıldı. Bu yıl olimpiyata 49 ülke, 74 şehir, 1058 okul, 6 bin 550 öğrenci, 4 bin 750 proje ile katıldı. Büyük heyecana sahne olan proje sunumlarının ardından yapılan ödül töreninde Ufuk Okulları öğrencisi Elif Damla Özen, Eğitimde Bilişim Kategorisi'nde dünya 3.sü olarak madalya almaya hak kazandı.
Proje danışmanı Yasin Hastürk, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Msn ile Akşam Rehberliği Projesi, internet kullanımında binlerce insan tarafından aktif olarak kullanılan Msn-Messenger programını kullanarak, öğrencileri akşamları öğretmenleri ile iletişime geçiren, derslerine daha verimli tekrar ve çalışma yapmalarını sağlayan bir projedir. Msn ile Akşam Rehberliği Projesi'nin temel amacı, öğrencilerin bilgisayar ve internet teknolojisini sadece oyun, eğlence, facebook, vb uygulamalar için kullanmasını değil, eğitimi ve kişisel gelişimi için kullanmasını sağlamaktır."
Projenin amacını ve işlevini aktaran Elif Damla Özen, “Günümüzde bilgisayar ve internet özellikle küçük yaştaki öğrenciler için tamamen bir eğlence aracına dönüşmüştür. Bu sebeple hem zaman israfı olmakta, hem internet bağımlılığı ortaya çıkmakta, hem eğitim kalitesi düşmekte hem de küçük yaşta insanlar tembelliğe alışmaktadırlar. İşte bu gibi sebeplerden dolayı ben bu projeyi geliştirdim. Benim projem uygulandığında öğrenciler akşamları ders çalışmaları gerektiğinde hem istekli olacaklar hem de doğru yönlendirme alacaklardır. Bu yönlendirme en iyi kaynaktan yani öğretmenden olacaktır." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.