Velisi Servis Ücretine İtiraz eden Öğrenci Servisten Atıldı

Velisi Servis Ücretine İtiraz eden Öğrenci Servisten Atıldı

Velisi Servis Ücretine İtiraz eden Öğrenci Servisten Atıldı

İstanbul Pendik te bir okulda servis hizmeti sağlaya şirket ,öğrenci velisinin fazla alına ücrete şikayeti sonrası öğrenciyi servis listesinden çıkardı.

Salih AYGÜL isimli öğrenci velisi okullar açılmadan bir süre önce okulda tek hizmet sağlayıcı durumda olan servis firması tarafından arandı ve mağdur olamaması adına bir an önce kayıt yaptırması istendi .Ev ile okul arasındaki 6 km lik yol için 17.600 tl ücret istenen veli ödemeyi yaparak kaydını yaptırdı .Fakat daha sonra İBB nin belirlediği ücret tarifesiyle arada yaklaşık iki kat fark olduğunu belirleyen Salih AYGÜL,elindeki belgelerle birlikte konuyu Tüketici Hakem Heyetine taşıdı.Zira olması gereken ücret 9.700 tl idi.

Velinin şikayetine sinirlenen servis firması taşıma ücreti olan 17.600 tl yi veliye iade ederek öğrenciyi servis listesinden sildi.Okulun anlaşmalı olduğu tek bir servis sağlayıcı firma olduğu için kızının mağduriyet edildiğini dile getiren veli yetkililerden durumun çözümüne ilişkin çözüm beklediklerini belirtti .

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum