Yeni eğitim sistemi SAÜ'deki çalıştayda ele alındı

Yeni eğitim sistemi SAÜ'deki çalıştayda ele alındı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ve Siyaset Ekonomi Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) işbirliğiyle '4 4 4: Eğitim Sisteminin Yeniden Yapılandırılması' konulu çalıştay düzenlendi.         SAÜ Kültür ve...

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ve Siyaset Ekonomi Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) işbirliğiyle '4 4 4: Eğitim Sisteminin Yeniden Yapılandırılması' konulu çalıştay düzenlendi.

        SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen çalıştayda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, eğitim süresinin arttırılmasının geçmişten bu yana ülke gündeminde olduğunu ifade etti.

        "12 yıllık eğitime geçişte geç bile kaldık." diyen Çelik, "Düzenlemenin bir amacı daha demokratik daha esnek bir yapı kazandırması. Ekonomik ve kültürel yapımıza uygun olması. Eğitimin 12 yıla çıkarılmasıyla eğitimde kalma süresini gelişmiş ülkeler seviyesine taşımayı öngörüyoruz." dedi.

        Çalıştayda, 6287 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile getirilen yeni eğitim düzenlemeleri ve '12 Yıllık Zorunlu Eğitime Yönelik Uygulamalar' başlıklı Milli Eğitim Bakanlığı genelgesi ele alındı.

        Çalıştayda, yeni düzenlemelerin imkânlarının ortaya konması ve uygulama sürecindeki muhtemel sorunlara işaret edilerek bazı politika önerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.