Zafer Koleji, yaptığı bir etkinlikle İngiltere’yi Çorlu’ya getirdi.

Zafer Koleji, yaptığı bir etkinlikle İngiltere’yi Çorlu’ya getirdi.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden Zafer Koleji, okul bahçesinde yaptığı farklı bir etkinlikle İngiltere’yi Çorlu’ya getirdi. İngilizce öğretmenleri Hüseyin Şahin, İlyas Tunç, Sabire Özensel,...

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden Zafer Koleji, okul bahçesinde yaptığı farklı bir etkinlikle İngiltere’yi Çorlu’ya getirdi. İngilizce öğretmenleri Hüseyin Şahin, İlyas Tunç, Sabire Özensel, Nesibe Arslan, Gülçin Özdemir, Müdür Yardımcısı Yusuf Kocaman ile Görsel Sanatlar öğretmeni İsmail Danyıldız ve öğrenciler farklı bir etkinlik hazırladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yapılan ‘Türk Günü’ etkinliği örnek alınarak okul bahçesinde ‘İngiltere Fuarı’ ismiyle bir etkinlik düzenlendi.

ABD’de yapılan ‘Türk Günü’ etkinliğine özenerek hazırlanan etkinlikte, İngiltere’ye ait 15 farklı figürün maketleri sergileniyor. İngiltere’nin dünyaca ünlü takımı Manchaster’in futbol sahası, başkent Londra’da bulunan saat kulesi, İngiltere ile özdeşleşen telefon kulübesi ve uçak maketi etkinlikte dikkat çekiyor

Amaçlarının İngilizceyi daha kalıcı öğretmek olduğunu anlatan İngilizce öğretmeni Hüseyin Şahin, ‘’Amacımız, bir kişi İngiltere’ye gittiğinde nelerle karşılaşır, orada günlük konuşması gereken kalıplar, bunları orijinal olarak bir günde çocuklara nasıl yaptırabiliriz. Çocukların sene içinde öğrenmiş olduklarına çeşitli etkinliklerle yarışmalarla burada nasıl daha fazla pratik yapabilirler. Öğrenciler satış reyonlarında İngilizce konuşuyor. Manav reyonunda öğrencilerimiz İngilizce konuşmayana satış yapmıyor. Bu şekilde gelen kişiler de oradan bir şey almak istediği zaman İngilizce konuşmak gerektiğine İngilizceye olan ihtiyacın nasıl olması gerektiğinin farkına varıyor. İngilizcenin önemini öğrencilerimize daha iyi nasıl hissettirebiliriz amacımız buydu. Bunda da gördüğüm kadarıyla başarılı olduk gibi.’’ dedi.

Okul bahçesinde kurulan temsili stantlarda öğrenciler derslerde öğrendikleri bilgileri ziyaretçilere İngilizce olarak anlatıyor. Oluşturulan manav standında ise İngilizce olarak satış yapılıyor. İngilizce konuşmayanlara ise satış yapılmıyor. Etkinliği gezen okul velilerinden Aylin Ünsal, ‘’Zafer Koleji’nin yapmış olduğu etkinlik süper. Çocukların İngilizceyi ne kadar iyi öğrendiklerinin kanıtıdır. Stantlarda satış yapan öğrenciler İngilizce harici konuştuğunuz hiçbir şeye yanıt vermiyorlar, satış yapamıyorsunuz. Onlar kadar İngilizceyi iyi bilmek gerekiyor meyve yiyebilmek için, süper bir etkinlik devamını diliyorum.’’ açıklamasını yaptı.

Öğrenciler, etkinlik boyunca okul önüne kurdukları sahnede İngilizce olarak canlı performanslarını da sergilediler. Stantlara gelenlere sorulan İngilizce sorulara yine İngilizce olarak doğru cevap verenlere çeşitli hediyeler verildi. Etkinliğin açılışını Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci okul müdürü Rahmi Ocak ile birlikte yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.