banner476

1 Nisan'da ve Seçim Kursuna Giden Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?

Seçim Kursuna Katılan Öğretmenlerin Ek dersi Ücreti Ödenir mi? 1 Nisan'da Öğretmenlere Ek Ders Ödemesi Yapılacak mı?

Haber 27.03.2019, 11:06
1 Nisan'da ve Seçim Kursuna Giden Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?

MEB Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16. Maddesinin 1 numaralı fıkrasının (a) bendi gereği

"Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir." denilmektedir.

Bu hükümden anlaşılacağı gibi bu bend kapsamında görevlendirilenler, görevli-izinli sayıldıklarından görevlendirildikleri tarihte kadrolarının bulunduğu veya görevlendirildikleri okul ve kurumlarda kendilerine verilmiş ek ders görevi varsa bu görevlerini yapmış sayılarak bunun karşılığı olan ek ders ücretinden yararlanacaklardır.

Ayrıca seçimden sonraki gün idari tatil yapılması durumunda nöbet ve egzersiz dışındaki kurs ve ek dersler de ödenir. İlgili bakanlık yazısı şu şekildedir:

ajanskamu.net

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@