banner476

2016 Özür Grubu Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Sömestr tatilinde özür grubu, eş durumu atamaları gerçekleştirilecek mi?

Haber 04.01.2016, 11:41 04.01.2016, 11:42
2016 Özür Grubu Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

 Milli Eğitim Bakanlığı 22 Ocak 2016 Cuma günü 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminin son bulması ile Özür Grubu atamaları için düğmeye basacak. Özür Grubu atamaları bilindiği üzere eş durumu ve sağlık özrü gibi nedenlerin başını çektiği Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerinin yer değiştirme işlemleri, atamaları ifade ediyor.

 2016 yılı ilk özür grubu atamaları Şubat ayında gerçekleştirilecek. 22 Ocak'tan sonra MEB, özür grubu atamalarına dair bir takvim belirleyecek. Özür grubu atamaları muhtemelen Şubat ayının ortalarına kadar gerçekleştirilecek. Atamaların gecikmesi veya ertelenmesi gibi bir durum şu an için söz konusu bile değil. Çünkü özür grubu atamalarının peşine 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Bu özür grubu atamaları branşlara bağlı boş/dolu kadroların belirlenmesi ve 30 bin atamanın hangi branşlara yapılacağını da etkileyecek.

2015-2015 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminde yapılacak Özür Grubu atamaları için Milli Eğitim Bakanlığı bir takvim belirleyecek. Takvim belirlendiği an siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız. 2016 yılı Özür Grubu atamaları hakkında merak edilen her türlü soru her zamanki gibi yine Mebpersonel.com'da olacak.

 Mebpersonel.com / Özel Haber
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (25)
Mert 5 yıl önce
atama takviminin bu hafta açıklanması gerekir.
selam 5 yıl önce
bir an önce takvim yayınlanmalı belirsizlikler bıktırdı artık
Sınıf 5 yıl önce
Şubat çok geç sonuçların dönem bitmeden açıklanması gerek bu millet taşınacak ilişik kesecek ikinci dönem başlayınca bunlar nasıl olacak acaba düşünen yok
Biraz mantık lütfen!! 5 yıl önce
Bu hafta içinde yayınlanır kılavuz , verdiğiniz tarihler çok ilgisiz, atamaların mantığı yeni döneme hazırlıktır. Hangi ara ilişik kesme hangi ara yer bulma, hangi ara göreve başlama olur bu verdiğiniz tarihlerde?
Snfcı 5 yıl önce
Biz neye göre toparlanıp gitcez o zaman
müzik 5 yıl önce
sömestr tatilinden önce yapılmalı çünkü ilişik kesme işlemleri var tekrar mı gelinecek tayinden önceki görev yerine.. geçen seneki eş durumu sonuçları ve ilişik kesme işlemleri karnelerin dağıtıldığı gün başlamıştı..
Mehmet Duman 5 yıl önce
özür grubu atamaları 22 ocağa kadar bitmiş olması gerekir. insanlar ona göre pozisyon alır.
sınıfçı 5 yıl önce
bir an önce kılavuz yayınlanmalı.her sene bu tarihte 1. aşama başlıyordu.şimdi daha kılavuz yayınlanmadı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@