2016 Özür Grubu Atamaları Yarın Başlıyor

2016 yılı Özür Grubuna bağlı yer değiştirme başvuru süreci 7 Aralık 2016 tarihinde başlıyor.

Haber 06.01.2016, 10:24
2016 Özür Grubu Atamaları Yarın Başlıyor

  Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), dün yayınladığı duyuruda 2016 yılı Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerinin özür durumuna bağlı yer değiştirme takvimini duyurdu. MEB'den gelen duyuruda 2016 yılı ilk Özür Grubu tayinlerinin 1. aşama yani başvuru süreci 7-13 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yapılacak özür grubu atamaları için başvurular yarından itibaren(07.01.2016) alınmaya başlanacak.

 Öğretmenlerin özür grubuna bağlı yer değiştirme işlemlerinde, yer değişikliği sebeplerinde de bazı kriterler var. Sağlık özrü, can güvenliği gibi bazı yer değiştirme tayinlerinde bazı özel şartlar bulunuyor. Öte yandan özür grubu atamalarında her yıl olduğu gibi 2016 Ocak ayı MEB özür grubu atamalarında da eş durumu tayinlerinin ağırlık kazanması bekleniyor.

 Öğretmenlerin özür grubu tayinleri bilindiği gibi hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılıyor. Biz de Mebpersonel.com olarak sizler için 2016 yılı Ocak ayı MEB özür grubu tayinleri için tercih robotu hazırladık. Aşağıdaki görsele tıklayarak bu robottan faydalanabilir, özür grubu atamaları için fikir sahibi olabilirsiniz.Atamaların hizmet puanı esasına göre olduğunu belirtmiştik. Hizmet puanı hesaplamasında 28 Şubat 2016 tarihi esas alınacak. Başvurular Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi sitesindeki duyuruları takriben içerisindeki bağlantıdan veya MEBBİS üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Yapılacak atamalar sonrasında 29 Şubat 2016'ya kadar göreve başlamayan öğretmenlerin atamaları iptal edilecek. 2016 yılı Ocak ayı Milli Eğitim Bakanlığı özür grubu atamalarına ilişkin her türlü bilgi Mebpersonel.com'da olacak. Süreci takip edip siz değerli okuyucularımıza bilgi aktarmaya devam edeceğiz. Ayrıca her türlü soru ve görüşleriniz için Facebook Grubumuza aşağıdaki bağlantıdan katılabilirsiniz:


Not: Facebook hesabınızın açık olması gerekmektedir. Facebook hesabı açık olmayanlar grubun içerigini görüp katılamazlar
Mebpersonel.com / Özel Haber

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
seyda 5 yıl önce
7 ocak demek istedınız herhalde

Gelişmelerden Haberdar Olun

@