banner476

2017 LYS-4 (Sosyal Bilimler) Soruları ve Cevapları

Üniversiteye girişte 2. basamak olan Lisans Yerleştirme Sınavları maratonu başlıyor. İlk olarak 10 Haziran 2017 günü LYS-4 yani Sosyal Bİlimler Sınavı ile maratona başlanacak. 2017 LYS-4 sınavının soruları ve cevapları mebpersonel.com sitesinde olacak. LYS-4 sınav soruları ve cevapları ÖSYM tarafından açıklandığı an sitemizden öğrenebilirsiniz.

Haber 10.06.2017, 09:01 10.06.2017, 12:25
2017 LYS-4 (Sosyal Bilimler) Soruları ve Cevapları

Üniversiteli olmak hayaliyle bugün binlerce öğrenci Lisans Yerleştirme Sınavlarının oturumlarından olan LYS-4 oturumuna katılacak. LYS-4 oturumunda öğrencilere Tarih, Coğrafya-2, Felsefe grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularından oluşan toplam 90 adet soru sorulacak. 90 adet soruyu cevaplamaları için adaylara 135 dakika süre tanınacak.

Lisans Yerleştirme Sınavları oturumlarından olan LYS-4 sınavı saat 10.00 da başlayacak ve 12.15 de sona erecek. 

Sınavdan çıkacak olan adayların ilk merak ettiği konuların başında sınav soruları ve cevapları geliyor. Adaylar sınavda çıkan sorulardan hangilerine doğru cevap verdiklerini hangilerine yanlış cevağ verdiklerini merak ediyorlar. Dolayısıyla LYS-4 sınav soruları ve cevapları konusunda adaylar meraklı bir bekleyiş içerisine giriyorlar.

2017 LYS-4 sınavı sona erer ermez adayları mebpersonel.com sitesine bekliyoruz. Zira sınav sonrası LYS-4 sınav soruları ve cevapları sitemizde olacak. ÖSYM tarafından sınav soruları ve cevaplarının kısa bir süre içerisinde açıklanmasını bekliyoruz.

Geçtiğimiz yıl yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları sonrası ÖSYM sınav soruları ve cevaplarını kısa sürede açıklamıştı. Ayrıca LYS sınav soruları ve cevaplarının tamamı açıklanmıştı. 

Bu yıl da ÖSYM tarafından sınav soruları ve cevaplarının tamamının açıklanmasını bekliyoruz. LYS-4 sınavı sona erdikten sonra ÖSYM tarafından LYS-4 sınav soruları ve cevaplarının açıklanması halinde eş zamanlı olarak mebpersonel.com sitesinden sorulara ulaşabilirsiniz.

LYS-4 SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ(Açıklandığında aktif olacak)

LYS-4 Sınav soruları ve cevapları ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. LYS-4 sınav soruları ve cevaplarının olduğu gibi tüm oturumlara ait sınav soruları ve cevapları mebpersonel.com sayfasında olacak. Takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

MEBPERSONEL.COM

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@