banner476

2017 Şubat Öğretmen Atamaları -Mülakat Olacak Mı?

Şubat'ta Öğretmen Atamalarında Mülakat Olacak Mı?

Haber 30.12.2016, 16:25 30.12.2016, 16:24
2017 Şubat Öğretmen Atamaları  -Mülakat Olacak Mı?
 Şubat'ta Öğretmen Atamaları Mülakat Olacak Mı?2017 Şubat Öğretmen Atamaları  -Mülakat Olacak Mı? MEB-  2017 Şubat ayında sözleşmeli öğretmen atamaları kapsamında bakanlığın en az 30 bin atama yapacağı iddia ediliyor. Atama bekleyen öğretmenler Şubat ayında ne kadar atama yapılacağını ve Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarında mülakat sisteminin uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor. 

Mebpersonel.com olarak edindiğimiz bilgilere Milli Eğitim Bakanlığı, Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarını da yine sözlü sınav yani mülakat ile yapacak. 2016 Ağustos- Eylül dönemlerinde yapılan mülakatların bir benzerinin 2017 Şubat ayı öğretmen atamalarında yapılacağı öngörülüyor. Ayrıca mülakat komisyon sayılarının ve illerinin artacağı da gelen bilgiler arasında. Milli Eğitim Bakanlığının Şubat ayı öğretmen atamaları öncesi mülakat komisyonlarını şimdiden oluşturulup, komisyonlara seminer eğitimleri verilmeye başlandı.

Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları için bakanlığın yine, KHK ve yönetmeliğe uygun olarak; ilgili branşlarda kontenjan sayısının 3 katına kadar öğretmen adaylarını mülakatlara alacağı, mülakat sürecinin 2 hafta içerisinde tamamlanıp, atamalar için tercihlerin alınması sürecinin başlanacağı tahmin ediliyor.

Sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili tüm gelişmeleri mebpersonel.com olarak takip etmeye devam edeceğiz. Mülakat süreci ve öğretmen atamaları ile ilgili görüş ve önerilerinizi haberimizin yorum kısmına yapabilirsiniz.

MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (49)
Merve 4 yıl önce
Kpss den 80 puan alıp atanamayan bir sınıfçı olarak mülakatın hak olduğunu düşünmüyorum çalışan değil çalışmayan atandı elbet hak bunu sorar
Dershane 4 yıl önce
Dershane öğretmenleri de alınsın lütfen işsiz kaldık
Seher 4 yıl önce
Mülakatla hakkıma girildi. Evde ailemle huzurum kalmadı o kadar emek verdim bu mesleğe hak ettim hakkıma girildi mülakatla. Yazıklar olsun gerçekten bu kadar kolay mı insan harcamak mülakatta neye göre kıyaslama yapılıyor anlamış değilim. Öyleki önceki mülakatta sıralamalar bile açıklanmadı. Tüm bunlar ne demek oluyor. Hak etmedikleri halde atananlara da sesleniyorum. Sizler hak etseydiniz de hakkınız elinizden alınsaydı ne hisseder ne düşünürdünüz. Mülakat öğretmenlerin mücadeleci ruhunu göstermez.
Emre 4 yıl önce
Çok saçma.ayni adamları tekrarmi mülakata alacaklar.cok büyük tepki olur.
Türkçe Öğretmeni 4 yıl önce
Yazılı sınavda benden daha düşük puan alan bazı adaylar atandılar şimdi tekrar aynı şeyin olmayacağını kim garanti edebilir ki yeni çağırılacak adaylarla bizim aramızda en az bin kişi olacak yani aramızda liyakat farkı çok fazla.
Coğrafyacı 4 yıl önce
İnşAllah şu aramalar bir an önce olur mebin biran önce duyuruya çıkmasını bekliyorum... Bu belirsizlik bizi bitirdi. İnşAllah en yakın zaman da atamamiz gerceklesir de biz de düzenimizi kurarız inşAllah
Murat özer 4 yıl önce
Bence mulakat olmaz subatta 30 bin atama olsa dahi daha once alinan mulakat puanina gore atama yaparlar ogretmenleri mesele 12 bin sinif ogretmeni mulakattan puan almis 4 bini atanmis yeni atamada 4 bin daha atanacak olsa geri kalan 8 binden atama yapilir
ilyas 4 yıl önce
Mulakaat sarttir ve haktir. Din kulturune en az 4.000 atama bekliyoruz. ilahiyatcilar ihl ye...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@