banner476

25-26 Kasım TEOG Sonuçları Açıklandı (MEB Personel)

25-26 Kasım TEOG sonuçları MEB tarafından açıklandı. Sonuçlar e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklandı. 25-26 Kasım TEOG sonuçları ile ilgili detaylar haberimizde.

Haber 15.01.2016, 19:00 15.01.2016, 19:21
25-26 Kasım TEOG Sonuçları Açıklandı (MEB Personel)
TEOG sonuçları açıklandı. 25-26 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG sonuçları MEB tarafından açıklandı. Sonuçlara e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabiliyor. 25-26 Kasım TEOG sonuçları ve diğer detaylar haberimizde.

25-26 Kasım TEOG sonucunuzu kontrol etmek için TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı merakla beklene TEOG sonuçlarını açıkladı. TEOG sonuçları e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklandı. Öğrenciler TEOG sonuçlarına 15 Ocak 2016 saat 19.00 itibariyle erişebiliyorlar. TEOG Sistemi kapsamında, 8'inci sınıf öğrencilerinin girdiği birinci dönem merkezi ortak sınavların sonuçları böylece açıklanmış oldu.

MEB'den ''TEOG Sonuçları'' İle İlgili Basın AçıklamasıTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında birinci döneme ait ortak sınavlar 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.
 
Bakanlığımız her yıl sınav takvimini ilan ederken hem öğrenci, öğretmen ve okul idaresince yapılması gereken iş ve işlemlerin zamanında gerçekleşmesini öngörmekte, hem de sınav sorularına yönelik itirazların hukuka uygun bir biçimde değerlendirilmesi için gerekli başvuru ve yargı sürecini dikkate almaktadır. 15 Ocak 2016 tarihi itibarıyla ivedi yargılamaya ilişkin süre tamamlanmıştır.
 
Türkiye genelinde ve yurt dışındaki 14 merkezde gerçekleştirilen sınavlara ilişkin sonuçlar, bugün saat 19.00 itibarıyla e- okul sistemine aktarılmıştır. Sonuçların tüm öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diler, süreçte katkısı olan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  

e-Okul VBS son zamanların en yoğun gününü yaşıyor. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesine az bir zaman kaldı. TEOG sınavına giren öğrenciler sınav sonuçlarını e-Okul giriş yaparak sorgulama yapabiliyorlar. Öğrenciler ve son yazılı ve sözlü sınavlarını olmaktalar. Öğretmenler tarafında e okul veli bilgilendirme sistemine girilen yazılı-sözlü ve karne notlarını ve TEOG sonuçlarını, öğrenciler ve veliler en doğru şekilde öğrenebiliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yürürlüğü koyulan e-okul vbs uygulaması ile gelişen dünyada eğitimde de teknolojiye ayak uyduruluyor.e-Okul giriş için "ttps://e-okul.meb.gov.tr/" adresinden yapabilirler.

E-okul giriş için resme tıklayın
- Daha sonra ise açılan sayfada ilk olarak TC kimlik numaramızı yazıyoruz. Ardından da doğum tarihimizi yazıyoruz. Güvenliğimiz için bizlere verilen güvenlik kodunu da yazıyoruz.
- TEOG sonuçları sorgulama için son işlem olarak ise “tamam" yazan butona tıklıyoruz ve böylece TEOG sonuçları işlemini tamamlamış oluyoruz.

TEOG kısaltması ile dile getirilen bu sınavın sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en kısa zaman zarfı içerisinde yapılacaktır. Öğrencilerin devamsızlıklarının, okul notlarının en ayrıntılı şekilde bilgilerinin bulunduğu e-okul sistemi üzerinden sonuçlarını öğrenebilirler. 8. Sınıf öğrencileri bu TEOG sınavına girerek bir daha ki yıl hangi liseye gideceklerini almış oldukları puanlar doğrultusunda tercih edeceklerdir.
E Okul üzerinden hangi bilgiler öğrenilir?
- Devamsızlık durumu
- Sınav sonuçları
- Şube başarı ortalaması
- Karne notları
- Sınav tarihleri
- Aldığı belgeler
- Yıl sonu notları
- Haftalık ders programı
- Sınıf bilgileri
- Nakil durumu
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yılın 'Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme E-Kılavuzu'nu yayımladı.
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında geçen yıl yerleştirme ve nakillerde yaşanan kaosu önlemek için önemli değişiklikler yapıldı. Buna göre, veliler nakil tercihlerinde tek bir okul yerine 3 tercihte bulunabilecek. 17 - 21 Ağustos, 24 - 28 Ağustos 2015 ve 31 Ağustos - 4 Eylül 2015 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecek.
Nakillerde boş kontenjan şartı aranmayacak. Özel okulda okumak isteyenlerin yerleştirme havuzuna dahil olmadan kayıtları daha erken tarihlerde olacak. 8 Haziran'da ise 1 milyon 300 bin öğrencinin merakla beklediği TEOG sonuçları açıklanacak. Yerleştirme puanları da 24 Haziran'da duyurulacak. TEOG'da bu yıl A ve B grubu diye 2 tercih listesi olmayacak.
Tercihler, tek liste üzerinde yapılacak ve öğrenciler 25 tercihte bulunabilecek. Tercih formları bu yıl herhangi bir ortaokul müdürlüğünde onaylatılabilecek. Kayıt, sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.
Nakil sonuçları 7 Eylül'de duyurulacak. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 tercih alınacak ve Yerleştirme Esas Puan (YEP) üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacak. Okullar daha sonra kontenjan açabilecek.
TEOG kontenjan tabloları, 24 Haziran'da ilan edilecek. Devlet okullarına tercih işlemleri 6-16 Temmuz'da saat 13.00'e kadar alınacak. Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos'ta açıklanacak. Tercih yapmayan ve tercihine yerleşemeyen öğrenciler, otomatik olarak açıköğretim lisesine yerleştirilecek.
Ancak bu öğrenciler arasında isteyenler 7-10 Eylül arasında 3 tercih yaparak yerleştirme isteyebilecek. Geçtiğimiz yıl öğrenciler istemedikleri halde evlerinden kilometrelerce ötedeki liselere yerleştirilmişti.
E-okul mobil uygulamalarını Google mobil uygulamalarından android ve ıtunes için indirebilirsiniz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meb.e_okul&hl=tr
iOS uygulaması için tıklayınız
https://itunes.apple.com/tr/app/meb-eokul/id982521746?mt=8

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (3)
tıivitamiviti 5 yıl önce
Hâlâ açılmadı.
Ezgi 5 yıl önce
e okulandan baktık 100 üzerinden puanlar yazıyordu.net puanı nasıl öğrenebiliriz
Veli 5 yıl önce
nihayet..!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@