banner476

30 Bin Şubat Öğretmen Ataması - Kontenjan Dağılımı Nasıl Olur?

30 Bin Şubat Öğretmen Ataması - Branşlara Göre Kontenjan Dağılımı Nasıl Olur? Haberimizde

Haber 20.10.2015, 14:40 21.10.2015, 19:39
30 Bin Şubat  Öğretmen Ataması - Kontenjan Dağılımı Nasıl Olur?

 30 Bin Şubat  Öğretmen Ataması - Kontenjan Dağılımı Nasıl Olur? Bilindiği üzere Şubat ayında 30 Bin Öğretmen ataması yapılacak. Şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarında 30 Bin yeni öğretmen adayı 109 branşa dağıtılacak kadrolar ile MEB ailesine katılmış olacak. Öğretmen atamaları için kadro dağılımı yapılırken ilgili branşın öğretmen ihtiyacı göz önüne alınır. O alanda ne kadar öğretmen ihtiyacı var ise, toplam öğretmen ihtiyacına göre oranlama yapılıp 30 bin Öğretmen atamasında da o branşa o oranda kadro verilir.

Eylül ayında yapılan Öğretmen atamalarında 37 Bin öğretmen ataması yapılmıştı. 30 Bin Şubat Öğretmen atamasında da yine Eylül ayındaki kadro dağılımlarına benzer bir kadro dağılımı ortaya çıkacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı'ının en fazla öğretmen ihtiyacı bulunan branşlar sırasıyla: Sınıf Öğretmenliği, İngilizce, Din Kültürü branşlarıdır. Nitekim Şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarında da yine en çok kadronun bu 3 branşa verileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

MebPersonel olarak Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarında branşlara göre kadro dağılımı yaptığımız tahmini listeyi siz atama bekleyen öğretmen adaylarımız için paylaşıyoruz...

İşte 30 Bin Şubat Öğretmen Atamasında branşlara göre tahmini dağılım..www.mebpersonel.com
MebPersonel/ÖZELHABER

Yorumlar (315)
Teknik Magdur 5 yıl önce
Yillardir Teknik Egitim atamalarda magdur ediliyor. Bu magduriyete artik bir son verilsin. Subat atamasinda Teknik Egitimde atama bekleyen her teknik bransa en az 100 kontenjan verilsin.
öğretmen 5 yıl önce
30000 atamanın 10bin'i ingilizce 10bini din k. 10 bini sınıf öğretmenliği olmaz inşAllah. :)
2016 şubat öğretmen ataması 5 yıl önce
2016 şubat öğretmen ataması olsun ve bizler 2 aydır uyku uyumayan bizler okulumuza ve öğrencilerimize kavuşalım.
öğretmen 5 yıl önce
seçime kadar 30000 seçimden sonra maliye ancak 10000 atama izni verdi gibi bir durum olmaz inşAllah :)
öğretmen 5 yıl önce
yeterince sınıf din k. ve ingilizce öğretmeni atadınız. yetiversin artık. diğerleri de atansın
Meslekciler 5 yıl önce
Teknik ve meslek öğretmenleri çok mağdur ediliyor her teknik ve meslek bölümlerine sadece 100 verilsin.bu bile bizleri çok mutlu eder
okul öncesi 5 yıl önce
bakan diyor bazı branşlar hariç genelde yüksek puanlı yığılmanın olduğu branşlarda puanları düşürmek için kontejyanları dağıtacaz diyor hala aynı şeyi yapıyorsunuz gerçekten sosyal paylaşım sitelerinden gördüklerinize göre yorum yapıyorsunuz.
30 bin 5 yıl önce
adaletli bir dağılım olur inş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@