banner476

Aday Öğretmenlere de Sınav Görevi Verilmelidir

MEB, Aday Öğretmenlere de Sınav Görevi Vermelidir.

Haber 22.12.2016, 19:10
Aday Öğretmenlere de Sınav Görevi Verilmelidir

MEB'in Sınav Görevi Uygulaması Tepki Çekiyor. Mebpersonel.com Olarak Diyoruz ki; MEB, Aday Öğretmenlere de Sınav Görevi Vermelidir.

Milli Eğitim Bakanlığı aldığı kararla, TEOG dışındaki sınavlarda aday öğretmenlere sınav görevi vermemektedir. Gerekçe olaraksa aday öğretmenlerin eğitimleri sebep gösterilmektedir. Fakat hafta sonu yapılan açık lise, açık ortaokul, ehliyet yazılı sınavı gibi sınavlar aday öğretmenlerin eğitimlerine engel olmamaktadır. Tüm öğretmenlerin görev alabildiği bu sınavlarda nedense aday öğretmenler görev alamamaktadır.

İlginç olan durum ise, ÖSYM ve Anadolu Üniversitesi aday öğretmenlere sınav görevi vermektedir. MEB'in bu kısıtlaması aday öğretmenler tarafından tepkiyle karşılanmaktadır.

Mebpersonel.com Olarak Diyoruz ki; MEB, Aday Öğretmenlere de Sınav Görevi Vermelidir.

Bu gereksiz uygulama MEB tarafından en kısa sürede kaldırılarak aday öğretmenlerin de sınav görevi alması sağlanmalıdır.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Yorumlar (1)
Mustafa 4 yıl önce
Biz 2015 eylül atamalarına da görev vermiyor. Bizim eğitimimiz mi var? Fiili olarak atandığımız ilk günden beri derslere tek başımıza girdik. Bu konuda Bimer'e yaptığım başvuruya garip bir yanıt geldi.

Ama merak etmeyin arkadaşlar. Görevlendirme puanı düşük olandan yüksek olana doğru yapıldığı için bir kaybımız yok. Adaylık bitince bol bol görev alırsınız çünkü puanınız düşük olacak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@