banner476

Ak Parti milletvekili aday listesi netleşti

AK Parti 24 Haziran 2018 seçimleri kesin liste il il açıklandı. SON DAKİKA... Tıklayınız...

Haber 21.05.2018, 17:08
Ak Parti milletvekili aday listesi netleşti

LİSTEDEN DETAYLAR

YSK'ya sunulan listede adayların 126'sını kadınlar oluşturdu. Milletvekili adaylarının yaş ortalaması 44 olurken, 25 yaşın altında 57 adaya listelerde yer verildi.

AK Parti'nin en genç milletvekili adayı Kocaeli 11. sıradan aday gösterilen 18 yaşındaki Elif Nur Bayram oldu.

Listelerde 26. dönemden 167 milletvekili adayı tekrar yer buldu.

Toplam engelli milletvekili aday sayısı ise 8 oldu.

Milletvekili adaylarının 466'sı evli.

Ak Parti milletvekili aday listesi netleşti.

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları

Berat Albayrak

Nurettin Canikli

Ravza Kavakçı Kan

İsmet Uçma

Berna Satır

Hulusi Şentürk

Fatih Süleyman Denizoğlu

Hurşit Yıldırım

Ali Sevinç

Mustafa Sincan

Ahmet Ayhan Kayaoğlu

Sinem Demir

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Jülide Sarıeroğlu

Tamer Dağlı

Ahmet Zembilci

Ramazan Çırak

Erol Kahraman

Muhammet Aksoy

AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Ahmet Aydın

İbrahim Halil Fırat

Mahmut Fatih Toprak

AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Ekrem Çelebi

Abbas Aydın

Dilan Özgün Özmen

Erhan Tenekeci oldu.

Eskişehir
1) Nabi Avcı

Diyarbakır
1) Mehdi Eker

AK PARTİ ANKARA 1. NOLU SEÇİM BÖLGESİ

Yıldırım Tuğrul Türkeş

Fatih Şahin

Yalçın Akdoğan

Ali İhsan Arslan

Murat Yıldırım

Fatma Öncü

Fahri Usta

ANKARA 2.NOLU SEÇİM BÖLGESİ

Mustafa Destici

Lütfiye Selva Çam

Emrullah İşler

Orhan Yegin

Arife Polat Düzgün

Zeynep Yıldız

Ahmet Fethan Baykoç

ERZURUM

Erzurum'un adayları belli oldu... İşte Adayların İsimleri:

1-Prof.Dr. Recep Akdağ
2-Zehra Taşkesenlioğlu
3-Selami Altınok
4-İbrahim Aydemir
5-Zafer Tarıkdaroğlu
6-Fazilet Dağcı Çığlı

ORDU

Bahaddin YEDİYILDIZ
Ergün TAŞÇI
Metin GÜNDOĞDU
Hamide AYDOĞDU
Sait İNAN
Yavuz Seli KIRAN

ANKARA 3.NOLU SEÇİM BÖLGESİ

Mehmet Naci Bostani

Asuman Erdoğan

Nevzat Ceylan

Barış Aydın

Hacı Turan

Meryem Göka

İZMİR 1. NOLU SEÇİM BÖLGESİ

Binali Yıldırım

Mahmut Atilla Kaya

Ceyda Bölünmez Çankırı

Cemal Bekle

Bilal Doğan

Emre Cemil Ayvalı

Temel Yıldırım

İZMİR 2 NOLU SEÇİM BÖLGESİ

Hamza Dağ

Fehmi Alpay Özalan

Necip Nasır

Yaşar Kırkpınar

Melek Eroğlu

Necip Fazıl Kurt

Adil Yüksel




LİSTE GÜNCELLENİYOR...
Sayfayı belirli aralıklarla yenileyiniz...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@