banner476

Atama Bekleyen Öğretmenler: Mülakatsız 60 Bin Öğretmen Atansın

Atama Bekleyen Öğretmenler: Mülakatsız 60 Bin Öğretmen Atansın

Haber 30.12.2016, 22:07
Atama Bekleyen Öğretmenler: Mülakatsız 60 Bin Öğretmen Atansın
 Atama bekleyen öğretmen adayları sosyal medyayı açtıkları tag ile sarstı.. Şubat ayında en az 60bin öğretmen atamaları yapılmasını isteyen öğretmen adayları açtıkları, "#Mülakatsız60BinÖğretmenAtansın" tagı üzerinden yetkililere  öğretmen atamaları yapılması için çağrıda bulundular. Binlerce öğretmen adayının katıldığı tag kısa sürede Türkiye'nin gündemine oturarak, büyük katılım ve rağbet gördü.

Öğretmen atamalarında kullanılan mülakat uygulamasının kaldırılmasını talep eden öğretmen adayları, bu konuda yetkililere çağrı yaparak, mağduriyet yaratan bu sistemin bir an evvel kaldırılmasını bekliyorlar. 

Milli Eğitim Bakanlığı Ekim ayında 18 bin 500 öğretmen ataması gerçekleştirdi. Bu atanan öğretmenler bir ilk olarak mülakat deneyimi yaşadı. Fakat mülakat bir çok itirazı da peşinden getirdi.

KPSS sınavı sonucunda branş sıralamasında ilk 10’da olan bir aday mülakat sınavından sonra atama tercihi yapmaya hak kazanamadı. Bu durumda akıllara torpil iddialarını getirdi. Hatta torpil listesi hazırladıkları ortaya çıkan ilçe milli eğitim müdürü de FETÖ bağlantısı sebebiyle açığa alındı.

Sosyal Medya üzerinden örgütlenen 100 binden fazla öğretmen adayı #Mülakatsiz60BinÖgretmenAtansin hashtag’i açarak 2017 Şubat ayında yapılması planlanan öğretmen atamalarının sadece KPSS sınavıyla yapılmasını istiyorlar.
TAG'a atılan tweetlerden bazıları ise şöyle:

MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (9)
aynen 4 yıl önce
Başka milletin adamlarına bakacaginiza biraz da kendi insanlarımıza bakalım 15 temmuz hain köpeklerin saldırısında tankların önünde başka milletin evlatları yatmadi biz de evimize ekmek götürelim pasta istemiyoruz o sizin olsun
Adalet 4 yıl önce
Memur öğretmenleride unutmayın. Onlarada %3 haklarını geri verin.
Aynen oyle 4 yıl önce
Aynen kardesim
Coğrafyacı 4 yıl önce
Lütfen şu atama ilanını artık yayınlayın Şubat ayında 60 bin atama istiyoruz
edebiyat 4 yıl önce
Yahu mulakatsiz 60 bin adam sevinecek, mulakAtli 180 bin adama umut dogacak. Referandum oncesi mulakat kalkar mi? Zaten olmali da. Mulakattan korkan konusmayi bilmeyen adamdir. Mulakata devam
Nejat 4 yıl önce
Mülakatı destekliyorum sistem böyle devam edecek herkes puanına göre birşeyler istiyor
Edebiyatçı torpilciye 4 yıl önce
Konuşmayı bilmeyen mi var konuşmayı beceremeyen insan var ulan bunlar hanzo mu ormanda mı yaşamışlar ki konuşmayı bilmiyor diyorsun asıl sen önce konuşmayı becer torpilci
ulas 4 yıl önce
Basarili olan mulakatta da basarili olurolur.Yaamayan hicbirsey yapamaz.mulakata devam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@