banner476

Avcı: İngilizce, Matematik, Din Kültürü en çok atanacak branşlar

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Şubat atamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber 07.01.2016, 11:42 07.01.2016, 11:45
Avcı: İngilizce, Matematik, Din Kültürü en çok atanacak branşlar
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bugün saat 11.00'da Haberturk TV televizyonunun özel konuğu oldu ve ropörtaj yaptı. Avcı'ya Cizre-Silopi'de eğitim, Orta Doğudaki sorunlar, öğretmen atamaları, norm fazlası olan öğretmenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

 Avcı'ya öğretmen atamaları ile ilgili de sorular yöneltildi. Bakan Avcı, Şubat ayında 30 bin öğretmen atamasının yapılacağını ve Mart ayında yeni atanan öğretmenlerin göreve başlayacaklarını açıkladı. 

 Bakan Avcı en çok İngilizce, Matematik, Din Kültürü ve Rehber öğretmen alanında öğretmen ihtiyaçlarının çok fazla olduğunu açıkladı. Avcı, ayrıca özellikle doğu illerinde Sınıf öğretmeni ihtiyacının çok fazla olduğunu açıkladı. Atamaların branşlarla ilgili öğretmen ihtiyaçlarına göre yapılacağını açıklayan Avcı, hangi alanda çok öğretmen açığı varsa o alandan çok atama yapılacağını belirtti. Bakan, bir branşta atama bekleyen öğretmen sayısının değil MEB'in ihtiyacı olan öğretmen sayısının atamasının yapılacağını belirtti ve bekleyen sayısının öneminin olmadığını ifade etti. Avcı, ayrıca atamalar için kontenjanların henüz dağıtılmadığını da ekledi.

 Avcı, ayrıca sahte diploma ile 50-60 civarında öğretmenin MEB'de öğretmenlik yaptığını ve tespit ettiklerini belirtti. Bu konuda geriye dönük çalıştıklarını ve Üniversitelerle irtibat halinde olduklarını aktaran bakan Avcı, soruşturmanın sürdüğünü belirtti. Bakan Avcı, bu sahtecilik çetesinin Şubat atamalarında öğretmen adaylarına musallat olacaklarını belirterek öğretmen adaylarını uyardı.

 Mebpersonel.com / Özel Haber
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (148)
sınıfffff42 5 yıl önce
sinifin açiği az diyen branşçilar nabi avcının ağzından dinlesinler açıkları sınıf açığı doğuda cok fazlaaaaaaaaaaaa
Sinif 5 yıl önce
Sinif hakkı en az 5 bin
Sinif 5 yıl önce
Sinif hakkı en az 5 bin
sınıfcı babası 5 yıl önce
sayın abakanım en az 5 bin sınıfcı ataması bekliyoruz.eğitimin temeli sınıfcı bunu aklınızdan çıkarmayın.
Can 5 yıl önce
Lütfen hiçbir bölüme 3 500 den fazla kontenjan wermeyin.böyle olunca çoğu insan mağdur oluyor
sinifci 5 yıl önce
insAllah siniftan en az 4000 alirlar.
sınıfçı 5 yıl önce
bıktım bu eğitim sisteminden. kpss den,kendimden..............hakkımı helal etmiyorum.gençliğimi aldınız.nasıl bizler bu kadar yıprandık bizleri yıpratanları alaha havale ediyorum.hiçbir şey demiyorum artık
ahmet 5 yıl önce
bilmediğimiz bişey söylesin..şuan atama bekleyen tüm öğretmen adayları zaten en çok açığın bu branşlarda olduğunu biliyor...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@