banner476

Aybüke öğretmenin şehit olduğu terör saldırına 4 tutuklama

Batman Valiliği, Kozluk İlçesi'nde 9 Haziran günü, ilçe merkezinde müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın şehit olduğu saldırı ile Bekirhan Beldesi'ndeki karakola gerçekleştirilen bombalı araç saldırısı ile ilgili yürütülen soruşturmada 4 kişinin tutuklandığını açıkladı.

Haber 20.06.2017, 16:32
Aybüke öğretmenin şehit olduğu terör saldırına 4 tutuklama

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, 9 Haziran'da Kozluk İlçe merkezindeki öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın şehit olduğu, bir öğretmenin hafif yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensupları tarafından aynı gün Kozluk-Bekirhan Jandarma Karakolu önünde yol kontrol- arama noktasına düzenlenen bombalı araç saldırısı sonucu iki uzman çavuşun şehit olduğu ve 1 kişinin hafif yaralandığı hatırlatılarak, şöyle denildi:

"Gerçekleşen saldırının hemen ardından, İl Jandarma Komutanlığımız ve İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından koordineli bir şekilde başlatılan soruşturma kapsamında yakalanan toplam 7 şüpheliden alınan el svaplarında 4 şüpheli şahısta bombalı araç saldırısında kullanıldığı tespit edilen amonyum nitrat ve TNT artığı tespit edilmiştir. Şahıslar çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır. Ayrıca olayla ilgili 29 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Adli işlemler sonucu 2 şüphelinin serbest bırakıldığı, 27 şüphelinin ise adli işlemleri devam etmektedir. İlimizde öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi maksadıyla; bölge halkımızın da desteğiyle bölücü terör örgütü ile mücadeleye aralıksız olarak devam edilecektir."

DHA

Yorumlar (2)
Üzüldük çok üzüldük 3 yıl önce
bi̇ri̇si̇ gelse burada (batıda) pkk propagandası yapsa o kişiyi öldürmekten beter ederiz. türk öğretmenlerde doğuya gidip siyaset yapmasınlar. ülkücülük yapmasınlar orada da bizi keserler. si̇yasetten uzak dursunlar. bu hocamızda akılsızlığının bedelini canıyla ödemiş. ne değişti yani doğuda ülkücülük yapınca.
eğitimci 3 yıl önce
şahadet şerbetini içtin erkenden
evinden, şehrinden ve ailenden
nesiller aydınlatmak için geçen sen
almıştın kelleyi koltuğa peşinen zaten
yılmaz, yıkılmaz canlar gibi ezelden

ay oldu karanlık gecelerde şavkın
yıldızlardı yalnızlıkta arkadaşın
bıkmadın usanmadın hep anlattın
ümitsiz kalplere ışık saçtın
korkmadın, bırakmadın hep çalıştın
ebediyete kanatlanıp tertemiz uçtun!

yerine gelenler seni daima anacak
akan temiz kanın yerde kalmayacak
libasın ve örtün şanlı al sancak
çakallar bu diyardan kovulacak
izdıraplar elbet son bulacak
nur içinde yat can öğretmenim.
14.06.2017

Gelişmelerden Haberdar Olun

@