banner476

Babası savcı, annesi hakim... O öğrenci için rekor hapis istemi

Bakırköy'de cipini yayaların üzerine süren ve 9 kişinin yaralanmasına neden olan üniversite öğrencisi 32 yıl hapis istemiyle yargılanacak.

Haber 12.03.2019, 14:53
Babası savcı, annesi hakim... O öğrenci için rekor hapis istemi

İstanbul Bakırköy'de lüks cipini yayaların üzerine sürerek 9 kişinin yaralanmasına neden olduğu iddia edilen üniversite öğrencisi Görkem S. G. (22) hakkında, "Mala zarar verme", "Kasten öldürmeye teşebbüs", "Yaralama" ve "Basit yaralama" suçlarından 14 yıldan 32 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

G.'in olayların yaşandığı esnada 0,43 promil alkollü olduğu da tespit edildi. İddianame kabul edildi. Şüpheli G. önümüzdeki günlerde Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Öte yandan Görkem S. Gö.'e karşı işlenen "Yaralama" ve "Mala zarar verme" fiillerini gerçekleştiren şüphelilerin ise kimliklerinin henüz tespit edilememesi sebebiyle soruşturmanın da ayrıldığı ve ayrı yürütüldüğü ifade edildi.

G.: PİŞMANIM

Babası savcı, annesi hakim olan şüpheli Görkem S. G. 3 Ekim 2018 tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. G. ifadesinde kız arkadaşıyla tartıştığını, trafiğin de durması üzerine vatandaşların tepki gösterdiğini belirtmişti.

Kız arkadaşını darp etmediğini belirten G. ifadesinde şunları söylemişti: "Vatandaşlar ile aramdaki tartışma büyüdü. 10-15 kişi aracıma saldırarak hasar verdi. Arabamın arka camına tekme attılar, cam kırıldı. Korktum, linç edilmemek için olay yerini terk etmek zorunda kaldım. Aracımı olay yerinden sağa sola doğru hareket ettirerek kaçmaya çalıştım. Pişmanım."

İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede 9 kişi "müşteki" olarak yer aldı. İddianameye göre 2 Ekim 2018 tarihinde saat 17.30'da meydana gelen olay şöyle oldu:

"Görkem S. Gö. ve kız arkadaşı Aysu A., Bakırköy'de bir AVM'nin önüne geldikleri sırada araç içerisinde tartışmaya başladı. Bu sırada G.'in tokat attığı Aysu A. aracın camını açarak "Bırak beni!" diye bağırdı. Çevredeki vatandaşlar da aracın yanına geldi ve Görkem S. G.'e tepki gösterdi. Aracından inen G., Zişan Mert D.'a eliyle vurarak yaraladı, ardından tekrar aracına bindi. G. olay yerinden uzaklaşmaya çalıştığı sırada Zişan Mert D. çevredekilere "Neden yardım etmiyorsunuz?" diyerek bağırdı. G. de aracı durdurarak Zişan Mert D.'u yaralamak için olay mahalline yaya olarak geri döndü. G.'in geri geldiğini gören vatandaşlar bu defa, G.'i basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek nitelikte yaraladı. Cebrail Ş., G.'i aracına bindirdi. G. aracına bindikten sonra tek yönlü yolda aracı trafiğin tersi istikamette çevirerek kendisini yaralayan kişilere ve Cebrail Ş.'n üzerine sürdü. Cebrail Ş. araçtan kurtularak kaldırıma doğru koştu. G. aracı tekrar trafiğin akışı yönüne çevirerek Cebrail Ş.'a doğru sürdü ve Ş.'ı, Ahmet S.'e ait park halindeki araç ile sevk ve idaresindeki araç arasında sıkıştırarak yaraladı. Ardından G. aracını kaldırıma sürmeye devam etti ve kaldırımda bulunan diğer müştekileri yaraladı. Göçen olay yerinden uzaklaştı ve kız arkadaşı Aysu A.'ı Bakırköy Yeni Mahalle Camii yanında aracından indirdikten sonra 2 arkadaşıyla (takipsizlik kararı verilen) olay yerine tekrar geldi.


2 arkadaşıyla araçtan inen G., bagajından ne olduğu tespit edilemeyen (pense-demir) bir cisim alarak müşteki Zişan Mert D.'a doğru tek başına yürüdü ve elindeki cisimle Durmuş'un başına elindeki cisimle vurarak yaraladı, bunun üzerine bölgede arbede yaşandı. Soner Çoban ve Abdulkerim Kapan, G.'in kalabalığın içinden alarak araca doğru getirdikleri sırada polis olaya müdahale etti. Polis G.'in çevredeki vatandaşlar tarafından linç edilmesini engelleyerek, Kartaltepe Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@