banner476

Bakan Yılmaz'dan sözleşmeli öğretmenlik ve eş durumu açıklaması

Bakan Yılmaz'dan sözleşmeli öğretmenlik ve eş durumu açıklaması.

Haber 10.12.2017, 12:37 10.12.2017, 12:46
Bakan Yılmaz'dan sözleşmeli öğretmenlik ve eş durumu açıklaması

Bakan Yılmaz'dan sözleşmeli öğretmenlik ve eş durumu açıklaması. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz dün akşam katıldığı Sivas yerel televizyonunda sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz sözleşmeli öğretmenliği doğuda öğretmen tutmak amacıyla getirildiğini ve bu kapsamda toplamda 39 bin öğretmen ataması yapıldığını söyledi Bakan Yılmaz sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğü ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz'ın açıklamasını mebpersonel.com farkıyla haberimizin içeriğinde bulabileceksiniz. Bakan Yılmaz sözleşmeli öğretmenlerin aile birliğini sağladıklarını dile getirerek şu açıklamaları canlı yayında söyledi
 

MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER
www.mebpersonel.com

Yorumlar (15)
aysegul celik 3 yıl önce
Bakanımız diretiyor hala.Eski sözleşmeli öğretmene eş durumu verirsiniz yeni gelende kendi yerine bir sözleşmeli öğretmen gelene kadar bekler sonra yeni sözleşmeli öğretmen gelir ve 2. beklettiklerinize eş durumu verirsiniz bu bu kadar kolay M.e.b bunu yapmaktan aciz mi?Bakan bey doğudaki kadrolar yüzde 90 soldu diyor demekki bir atamayla bile boşluklar dolabilir.En akilci çözüm budur.Geçenlerde doğu doldu artik batiya atama yapacağız demişti ilk gönderdiğıniz öğretmenlerin suçu ne doğuda 6 yil çalışsın ywni gelen batıya atansın böyle bir mantık olabilir mi.
Mmt 3 yıl önce
Arkadaşım zorla güzellik olmaz olmuyor olmayacak siz doğuda çalışan adamın şartlarını iyileştirerek tutmayı neden hiç denemiyorsunuz..boyle yaparak mi tutacaksınız zorla tuttuğun insan sana ne verecek niye anlamıyorsunuz
Melis Cagdas 3 yıl önce
sayın bakanım sözleşmeli öğretmenler ailelerine kavuşamadıkları için psikolojisi bozulmakta olan bir nesil yetişiyor.evli olan sözleşmeli öğretmenler için en azından eş durumu getirilmeli ya da şu anki sözleşmeli öğretmenlere eş durumu verilmeli.yeni gelen sözleşmeli öğretmenler eş durumu yapmadan,batıya öğretmen atama ne hakka ne hukuka sığar elinizi vicdanınıza koyun ve lütfen artık diretmeyi bırakın zira siz bu şekilde davranmaya devam ettikçe ben partimden soğur oldum.
Murat 3 yıl önce
Bu kadar saçma bir açıklama olur mu ya?
Derya tilki 3 yıl önce
Ben ağrıdayım eşim karsta ihtiyaç olan her yerde birleşmeye razıyız bu yapılmadı biz ne yapacağız?
hasan 3 yıl önce
Diğer kurumlarda çalışanların eşleri ne olacak. Eşlerinden mi ayrilacak
Murat 3 yıl önce
Benim 10 yıllık Samsun da kurulu duzenim var. Eşim Samsun da kadrolu bense Karsta sözleşmeliyim. Çocuklar samsunda okuyor. Bu yuzden ben eş ozrunden yararlanmak istiyorum. Bu bizim dogal hakkimiz degilmi? Çocuklarımı 3 aydir göremiyorum.
Kamuran 3 yıl önce
doğuda öğretmen tutmak için demek ? din kültürü öğretmenlerine neden antalya,izmir,ankara,edirne,çanakkale açıldı ve oralara atandılar ozaman ????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@