banner476

Bilim Kurulu Üyesi Vaka Sayısının Artış Nedenini Açıkladı!

Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü yaşanan vaka artışlarının sebebini açıkladı! İşte Özlü’nün konu ile ilgili açıklamaları!

Haber 07.05.2020, 19:53 08.05.2020, 02:08
Bilim Kurulu Üyesi Vaka Sayısının Artış Nedenini Açıkladı!

Korona Virüs ile mücadele kapsamında kurulan Bilim Kurulu üyelerinden olan Prof. Dr. Tevfik Özlü son günlerde yaşanan korona virüs vaka sayısındaki artışlara dair çeşitli açıklamalarda bulundu. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Dr. Özlü halka sosyal izolasyona dikkat etmeleri ve salgının henüz geçmediği konusunda uyarılarda bulundu. Dr. Özlü yaptığı açıklamada vaka sayılarındaki artışların sebebi olarak 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından insanların sokaklara akın etmesini gösterdi!

Sokağa Çıkma Yasağının Ardından Yaşanan Yoğunlaşmalar Vaka Sayısını Tetikliyor!

Prof. Dr. Tevfik Özlü son 3 günde yaşanan yeni vaka sayılarındaki artışların, sokağa çıkma yasağının ardından yaşanan yoğunluğun sebep olduğunu vurguladı. Dr. Özlü, “Geçen gün 1614, dün 1832, bugün ise 2253. 2 günlük artışın nedeni uygulanan 4 günlük sokağa çıkış yasağının ardından pazartesi ve Salı günleri sokaklarda, marketlerde ve parklarda yaşanan yoğunluk” açıklamasında bulundu. Dr. Özlü açıklamasına, “Virüs asla affetmiyor, pusuda bizleri bekliyor. En ufak şansı bile değerlendiriyor. Bu yüzden aşırı dikkatli olmak zorundayız. Mümkün olmadıkça dışarı çıkmamalıyız. Kişisel hijyene dikkat etmeli ve mutlaka maske kullanmalıyız.” İfadeleri ile devam etti.

Dr. Özlü vatandaşları, iftar yemeklerine, komşuya çay içmeye, hasta ziyaretlerine veya herhangi bir sosyal etkinliğe gitmemeleri konusunda uyardı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@