Bu yıl hangi branşlara alan sınavı gelecek?

2016 yılı içerisinde hangi öğretmenlik branşlarına alan sınavı getirilecek?

Haber 04.01.2016, 09:42
Bu yıl hangi branşlara alan sınavı gelecek?
 Bilindiği gibi ÖSYM tarafından 2013 yılında öğretmenler için alan sınavı getirilmişti. 2014 yılında bu alan sınavı olacak branşlara bazı bölümler daha eklenmişti. ÖABT olarak nitelendirilen bu alan sınavı topyekün olarak sınavı %50 etkiliyor. Hal böyleyken alan sınavı öğretmen atamalarında oldukça önemli bir yere sahip.

2016 yılı içerisinde 2 branşa daha alan sınavı geleceği artık kesinleşti. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin geçtiğimiz aylarda 2 yeni branşa alan sınavı geleceğini ve ÖSYM'nin gerekli çalışmaları yaptığını açıklamıştı. Alan sınavı gelen branşların konu kapsamı ve ders/soru sayısı ÖSYM tarafından hazırlanıyor. İlgili 2 branş önümüzdeki haftalarda açıklanarak alan sınavının geldiği duyurulacak.

PEKİ HANGİ İKİ BRANŞA ALAN SINAVI GELECEK?

Alan sınavı hakkında konuşulan üç branş sözkonusu: Bilişim Teknolojileri, Özel Eğitim ve Okul Öncesi... Bu branşlar düşünüldüğünde Okul Öncesi Öğretmenliği branşına alan sınavının getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. İkinci olarak Bilişimin mi yoksa Özel Eğitim'in mi olacağı şu an için bilinemiyor. Tabi ki en sağlıklı ve doğru açıklamayı ÖSYM gerçekleştirecek.

Atama Bekleyen Öğretmenlerin Buluşma Noktası İçin Aşağıda ki Resmi Tıklayınız


Bu yıl alan sınavı getirilecek iki branş konusunda ÖSYM pek yakın bir zamanda duyuru yapacak.

Mebpersonel.com / Özel Haber 
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@