banner476

Corona virüs karantinası uygulanan şehir sayısı 15'e yükseldi

Corona virüs tedbirleri kapsamında, bazı köy, belde ve mahallelerinde karantina uygulanan illerin arasına, Rize, Van, Yozgat, Malatya, Tunceli, Artvin, Gümüşhane, Kütahya, Çankırı, Sivas, Giresun ve Çanakkale, Bayburt Çorum, Düzce'nin ardından Kars'da eklendi. Kars'ta, 3 köy ve 1 mahalle karantina altına alındı. Düzce Valiliği tarafından il genelinde bulunan tüm köylerde ev karantinası uygulaması başlatıldı. Köye şehir dışından gelen her kişi "Ev karantinasına" alınarak 14 gün takip edilecek.

Haber 30.03.2020, 14:30
Corona virüs karantinası uygulanan şehir sayısı 15'e yükseldi

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan corona virüs salgını, Türkiye'de hızla yayılmaya başladı. Salgının önüne geçmek için alınan önlemler kapsamında bazı köy, belde ve mahallelerinde karantina uygulamasına geçildi. Karantina uygulanan illerin arasına, Rize, Van, Yozgat, Malatya, Tunceli, Artvin, Gümüşhane, Kütahya, Çankırı, Sivas, Giresun ve Çanakkale'nin ardından Çorum, Düzce, Bayburt ve Kars da eklendi.

GÜNÜN İLK KARANTİNA HABERİ ÇORUM'DAN GELDİ 

Çorum'un Sungurlu ilçesinde bir köy corona virüs şüphesiyle tedbir amacıyla karantinaya alındı. İlçeye bağlı Oyaca köyünde yaşayan bir kişinin testlerinin pozitif çıkması üzerine köye giriş ve çıkışlar geçici olarak durduruldu. Jandarma ekipleri tarafından giriş ve çıkışlara kapatılan köyde sağlık ekipleri sürekli kontrol yaparken, yapılan anonslarla da köylülerden dışarı çıkmamaları isteniyor.

milliyet

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@