banner476

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Seçim Manifestosunu Açıklıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri için vaatlerini açıklıyor.

Haber 06.05.2018, 15:22 06.05.2018, 15:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Seçim Manifestosunu Açıklıyor

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvelilliği seçimi için partisi adına seçim vaatlerini canlı yayın ile açıklıyor.

Erdoğan, Ak Parti İstanbul 6. Olağan Kongresinde canlı konuşuyor. Canlı Takip İçin Tıklayınız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Açıklamaları:

 Demokratik siyasetin kurumsallaştığı yeni sistemde, istikrar kalıcı hale gelecek. Hızlı karar, gecikmeyen icraat ve etkili yönetimle, ekonomik büyüme ivme kazanacak. Refah ve kalkınma hız kazanacak, böylece Türkiye 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla yürüyecek.

 Ahdim olsun ki; Yeni dönemde Türkiye muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak. Türkiye küresel bir güç olarak dünya sahnesindeki yerini alacak. İhracattaki yükselişimiz hızlanarak devam edecek.

 Enerjide dışa bağımlılığımız büyük oranda azalacak. Yüksek teknolojili ürünlerde yerlilik oranı artacak. Yerli otomobil ve savunma sanayii alanındaki projelerimiz süratle hayata geçecek. Şehirlerimiz kültür sanat üreten kimlikli şehirler haline gelecek.


 Ahdim olsun ki; Faizler, enflasyon ve cari açık düşecek. Türk ekonomisi dış şoklara ve finansal saldırılara daha dirençli hale gelecek. Türkiye’nin yatırım cazibesi mutlaka yükselecek.

 Hantal bürokrasiden etkin bürokrasiye geçilmesiyle birlikte devlet kurumları arasındaki koordinasyon artacak, karar alma süreçleri hızlanacak. Bakanlıklar daha icraatçı hale gelerek daha uzun vadeli planlamaların, etkin politikaların aracı haline dönüşecek.

 

Ayrıntılar geliyor...

(Bu sayfayı periyodik olarak yenileyiniz)

Mebpersonel

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@