banner476

Cumhurbaşkanı Sözcüsünden Bedelli Askerlik Esprisi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur'un 'tehdit' iddiası hakkında açıklamalarda bulundu. Kalın'ın bedelli askerlik esprisi de dikkat çekti.

Haber 01.11.2017, 15:35
Cumhurbaşkanı Sözcüsünden Bedelli Askerlik Esprisi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Kalın, istifa eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur'un 'tehdit' iddiası ile ilgili olarak, "Dün uçakta sayın Cumhurbaşkanımıza gazeteciler de bu soruyu sordular. Yarın siz de okuyacaksınız. Böyle bir şeyin olması kabul edilemez. Böyle bir şey var ise Belediye Başkanımız hangi merciye başvurması gerektiğini bilir ve başvurması gerekir. Genel merkez bunun üzerine gerekli çalışmaları yapmak üzere gidecektir" açıklamasında bulundu.

Kalın, Astana'daki görüşmelere terör örgütü PYD'nin çağrılması ile ilgili soruya da, "Orada fiili durum yaratarak kendine alan yaratarak bir noktaya gelmiş terör örgütüne Astana gibi platformda yer verilmesini kabul etmeyiz. Arkadaşlarımızın da müdahalesi ile sorun büyük oranda çözüldü" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Schröder'in görüştüğüne dair haberlere ilişkin Kalın, "Schröder sayın Cumhurbaşkanınızın eski bir dostudur. Zaman zaman da görüşürler. Fakat o görüşmeyi bu tahliyelerin bir ön görüşmesi ya da bir hazırlığı olarak değerlendirmek büyük hata olur" açıklamasında bulundu.

"BEDELLİ ASKERLİK" ESPRİSİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın bir gazetecinin soru sormak üzere söz alması sırasında 'Bedelli askerlik yok mu Lamia. Hep size yükleniyorlar' demesi dikkat çekti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@